ĮMONĖS IR ORGANIZACIJOS JAU GALI REGISTRUOTIS Į PSICHIKOS SVEIKATOS KOMPETENCIJŲ DIDINIMO VEIKLĄ
2020-06-05
Regionas: 
Vilnius
Raktažodžiai: 
darbas
Renginio data: 
2020-06-05

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras), nuo 2019 metų vykdantis psichikos sveikatos kompetencijų didinimo veiklą Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono įmonėms ir organizacijoms, kviečia jų darbuotojus ir šiemet prisijungti prie Biuro organizuojamų mokymų. Jų metu visi norintys turės galimybę susipažinti su psichosocialiniais darbo aplinkos veiksniais, pagilins žinias apie įtampą darbe, patobulins streso valdymo įgūdžius ir sužinos apie psichologinio smurto apraiškas bei kaip jų išvengti.

5–6 mėnesius trunkančių mokymų metu kas 2–4 savaites vyksta 8 susitikimai su dviem specialistais: psichologu ir profesinės sveikatos specialistu. Šioje veikloje praeitais metais sudalyvavo 8 Vilniaus miesto ir 2 Vilniaus rajono įmonės, kurios teigia, kad mokymai suteikė naudingų žinių ir padėjo tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

„Mokymai labai naudingi ir darbuotojų saugos, ir sveikatos specialistams, ir tikrai naudingi vadovams. Visi stengėsi dalyvauti mokymuose, nepraleisti nei vieno užsiėmimo. Aš, dirbanti darbų saugos srityje ne vienerius metus, rašiau magistro darbą apie psichologinio klimato gerinimą įmonėse, tačiau sužinojau daug naujų dalykų šiuose mokymuose. Manau, mokymų reikėtų kiekvienais metais po 5 užsiėmimus įmonėse, kad vis daugiau žmonių sužinotų ir vėl prisimintų, kas atrodo buvo savaime suprantamas dalykas“, – pasakojo mokymų dalyvė iš VĮ Registrų centro.

Buvę mokymų dalyviai itin vertina ir tai, kad įgauna ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Anot VĮ Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro „GIS-Centras“ darbuotojų, džiugina ir lektorių profesionalumas: „Kolegos įsitraukia, nuoširdžiai dalyvauja seminarų veikloje. Labai patinka praktinės užduotys. Seminarai tikrai naudingi, mūsų lūkesčius atitinka, lektorių kompetencija abejonių nekelia.“

Po mokymų įmonės pateikia savo įvertinimus, kuriuos Biuro specialistai analizuoja ir susistemina. Apibendrintame veiklos vertinime įmonių atstovai teigia, išėję iš mokymų su padidėjusiu psichologinio saugumo jausmu, įgavę daugiau žinių apie psichikos sveikatą ir etiką darbe bei pagerinę savo emocinį intelektą.

Anot Biuro atstovų, pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško mokymų dalyviai, yra psichikos sveikatos sąvokos apibrėžimas ir jo ribų praplėtimas, kokie yra psichikos sveikatą žalojantys ir stiprinantys veiksniai, kaip suvaldyti stresą, spręsti konfliktus ir apsisaugoti nuo profesinio perdegimo.

Dalyvavimas veikloje nemokamas, finansuojamas valstybės lėšomis, o mokymuose dalyvauja darbo grupė iš 10–20 nuolatinių veikos dalyvių – vienos įmonės / organizacijos atstovų. Biuro specialistai pabrėžia, kad pirmenybė dalyvauti mokymuose teikiama įmonėms, kurios yra atlikusios psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimą darbo vietose.

Registruotis į mokymus ir gauti daugiau informacijos galite susisiekę su Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialiste Ala Cholopova el. paštu: ala.cholopova@vvsb.lt

Veikla vykdoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro gegužės 17 d. įsakymu Nr. V-590 „Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą: https://bit.ly/2ZzH9lR