SUKURTA NAUJA INTERNETO SVETAINĖ JAUNIMUI
2019-03-04
Regionas: 
Vilnius
Raktažodžiai: 
priklausomybė
Renginio data: 
2019-03-04

ESPAD tyrimo duomenimis, nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. To patvirtina, kad psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija nėra pakankamai efektyvi – jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus sprendimus dėl minėtų medžiagų vartojimo. Tokiai statistikai įtakos turi tai, kad atsiranda vis daugiau naujų psichoaktyvių medžiagų (2018 m. – 53) ir paprastesnių sąlygų jų įsigyti ar atsisiųsti iš kitų šalių.

Atsižvelgdamas į tai, Departamentas sukūrė naują, interaktyvią interneto svetainę jaunimui nuo keturiolikos metų – www.askritiskas.lt (turi ir mobilią versiją). Jos turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikti jam žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas ir jų vartojimo poveikį bei rizikas. Taip pat siekiama skatinti būti atviru, bendrauti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.

Sukurta ir „Facebook“ paskyra: https://www.facebook.com/askritiskas. Kvieičiame tuo pasidalinti su jaunimu, jų tėvais, mokytojais, jaunimo darbuotojais, specialistais.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacija