MOKINIŲ KONFERENCIJA „RENKUOSI LAISVĘ, VENGIU PRIKLAUSOMYBIŲ“
2018-12-03
Regionas: 
Varėna
Renginio data: 
2018-12-03
Kaina: 
nemokama

Lapkričio 28 d. Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas Varėnos rajono savivaldybės finansuojamą psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programą ,,Psichoaktyvių medžiagų prevencija jaunimo aplinkoje“, organizavo mokinių konferenciją „RENKUOSI LAISVĘ, VENGIU PRIKLAUSOMYBIŲ“, kuri vyko Varėnos verslo ir technologijos mokykloje.

Šio renginio tikslas – ugdyti kritišką mokinių mąstymą, skatinti neigiamą požiūrį į psichiką veikiančių medžiagų vartojimą ir stiprinti sveiko gyvenimo nuostatas.

Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodį susirinkusiems dalyviams tarė Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Astutė Žmuidinavičienė ir Varėnos verslo ir technologijos mokyklos direktorius Vygantas Pavalkis. Konferencijoje dalyvavo 106 dalyviai iš Panočių, Matuizų, Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinių mokyklų, Varėnos „Ąžuolo“, Merkinės V. Krėvės gimnazijų, Varėnos „Ryto“ progimnazijos, Varėnos verslo ir technologijų mokyklos. Turėjome svečių iš Druskininkų visuomenės sveikatos biuro bei Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos.

Konferencijos metu pranešimus pristatė 22 pranešėjai:

Leonid Vysockyj, Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Ugnė Lukšytė ir Justina  Žitkutė, Merkinės Vinco Krėvės gimnazija, pranešimo tema, „Žalingi įpročiai – kas tai? Kodėl TAI blogai?“.

Eivilė Bruzgytė ir Virginija Kišonaitė, Varėnos „Ryto“ progimnazija, pranešimo tema, „Narkotinių medžiagų vartojimas ir paauglių savižudybės“.

Elena Kotienė, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariatas.

Monika Savickaitė ir Lukas Talaikovskis, Varėnos verslo ir technologijos mokykla, pranešimo tema, „Laisvas nuo priklausomybių – misija įmanoma“.

Daniela Velderbeek, Gustė Šematovičiūtė, Druskininkų „Atgimimo“ mokykla, pranešimo tema, „Repuojam o ne garuojam“.

Irma Tamulevičienė, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, pranešimo tema, „Rūkymas ar sveikata :renkamės patys“.

Otilija Bukatkaitė, Varėnos „Ryto“ progimnazija, pranešimo tema, „Narkotikų vartojimo mokyklose priežastys ir jų sukeliamos problemos“.

Inga Kostina, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, mankšta “Pajudam“.

Rasa Česnulienė ,Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyris.

Karolina Sadauskaitė ir Laura Balevičiūtė, Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinė mokykla, pranešimo tema, „Naujos narkotikų vartojimo tendencijos: faktai ir sprendimai“.

Evelina Graževičiūtė ir Gabrielė Miškinytė, Matuizų pagrindinė mokykla, pranešimo tema,  “Narkotikų poveikis žmogaus išvaizdai ir elgsenai“.

Kamilė Baublytė ir Emilija Vilbikaitė, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, pranešimo tema,  „Kas yra Pasaulinė sveikatos organizacija? Kokios jų rekomendacijos kalbant apie psichoaktyvias medžiagas?“.

Erika Užgerytė ir Emilija Keidūnaitė, Varėnos „Ryto“ progimnazija, “Elektroninės cigaretės“.

Diana Pekarskienė, Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Nuoširdžiai dėkojame Varėnos verslo ir technologijos mokyklos bendruomenei už glaudų bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant renginį,  svečiams  už savo skirtą laiką, pranešėjams už įdomius pranešimus.