mokinių konferencija- tavo galimybė rinktis
2016-12-01
Regionas: 
Varėna
Renginio data: 
2016-12-01

Lapkričio 30 d. Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo mokinių konferenciją „Tavo galimybė rinktis“, kuri vyko Varėnos „Ryto„  progimnazijoje.  Šio renginio tikslas buvo ugdyti pozityvų bei kritišką mokinių mąstymą, skatinant neigiamą požiūrį į psichiką veikiančių medžiagų vartojimą ir stiprinant sveiko gyvenimo nuostatas.

Renginį pradėjo ir sveikinimo žodį susirinkusiems dalyviams tarė Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius, kuris palinkėjo prasmingos ir darbingos konferencijos. Konferencijoje dalyvavo 106 mokiniai atvykę iš Valkininkų, Merkinės, Žilinų, Panočių, Senosios Varėnos ir Varėnos miesto ugdymo įstaigų. 

Konferencijos metu pranešimus pristatė 10 gimnazistų:

  • Indrė Gardinecaitė,  Skaidruolė Makaravičiūtė – „Kas įvardijama kaip psichoaktyvios medžiagos ir kodėl?“, Gabrielė Mikšėnaitė, Svajūnas Sinkevičius – „Mokinių įpročiai ir požiūris į rūkymą“, atstovavo Varėnos rajono Valkininkų gimnaziją;
  • Karolis Jankeliūnas, Bernadeta Večkytė – „Psichoaktyvios medžiagos. Jų poveikis, pagrindiniai įspėjamieji vartojimo ženklai“, Gintarė Barišauskaitė, Rovena Černiauskaitė – „Galiu gyventi be tabako – alternatyvos ir galimybės“, atstovavo Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnaziją;
  • Ugnė Martusevičiūtė – „Galiu gyventi be tabako – alternatyvos ir galimybės“, Mintarė Palevičiūtė – „Tavo galimybė rinktis – bendraamžis bendraamžiui“ atstovavo Varėnos "Ąžuolo" gimnaziją.

Konferencijoje pranešimą pristatė ir vienintelė ,,ne mokinė“ Rita Petrušinienė, Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė. Ji skatino moksleivius nepaklysti tarp apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą skleidžiamus mitus ir supažindino su faktais, kuriuos verta įsidėmėti.

Jaunimo akimis buvo apžvelgtos psichoaktyvių medžiagų vartojimo problemos, kokios priežastys skatina vartoti ir dėl kokių priežasčių verta nevartoti tabako, alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų. Mokiniai auditorijai pateikė ne tik jaunimo problemas, bet ir drąsiai teikė pasiūlymus, ragino veikti ir aktyviau bendradarbiauti. Pranešėjams buvo įteikti pažymėjimai ir atminimo dovanelės.

Siekiant užtvirtinti konferencijos metu išgirstas žinias, vyko viktorina. Teisingai/ar neteisingai atsakiusius vertino komisija, kurią sudarė mokinių konferencijos pranešėjai. Laimėjusieji buvo  apdovanoti specialiais Biuro įsteigtais prizais.

 

Nuoširdžiai dėkojame Varėnos "Ryto" progimnazijos direktoriui, mokiniams ir svečiams už savo skirtą laiką, pranešėjams – už įkvepiančius žodžius. AČIŪ visiems prisidėjusiems prie šio renginio.