Photo by cottonbro

Fizinio aktyvumo nauda

Remdamiesi garsiosios Mayo klinikos (JAV) duomenimis ir apibendrindami turimą informaciją, pateikiame 7 fizinio aktyvumo naudos įrodymus:

 

1. Fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti svorį

Užsiimdami fizine veikla deginate su maistu gautas kalorijas. Principas paprastas – kuo intensyvesnė veikla, tuo daugiau kalorijų sudeginama.

2. Judėjimas padeda palaikyti gerą sveikatą ir kovoti su ligomis

Nerimaujate dėl širdies veiklos? Siekiate sureguliuoti kraujo spaudimą? Nesvarbu, koks žmogaus svoris, aktyvumas padidina didelio tankio lipoproteinų (DTL), arba gerojo cholesterolio, kiekį ir sumažina žalingų trigliceridų koncentraciją. Šis dvejopas efektas leidžia palaikyti tolygų kraujo tekėjimą kraujagyslėmis, tad sumažėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Reguliarus judėjimas taip pat sumažina tikimybę susirgti tokiomis ligomis kaip insultas, medžiagų apykaitos sutrikimai, II tipo cukrinis diabetas, depresija, kai kurios vėžinės ligos, artritas.

3. Fizinė veikla pagerina emocinę būklę

Norite pajusti emocinį pakilimą arba nuleisti garą? Darykite fizinius pratimus arba nors 30 minučių pasivaikščiokite lauke. Fizinis aktyvumas stimuliuoja įvairių smegenyse veikiančių cheminių medžiagų gamybą, o tai užtikrina laimės pojūtį ir padeda atsipalaiduoti.

Reguliarus judėjimas skatina pozityviau vertinti save ir savo išvaizdą, taigi sustiprėja savivertės jausmas.

4. Judėdami tampame energingesni

Fiziniai pratimai stiprina raumenų tonusą ir didina ištvermę. Judant deguonis ir maistinės medžiagos sparčiau pasiskirsto po kūno audinius, todėl širdis ir plaučiai ima dirbti efektyviau, padaugėja energijos.

5. Fizinė veikla užtikrina miego kokybę

Sunku užmigti? Naktį dažnai pabundate? Reguliariai judėdami užmigsite greičiau, miegas bus kokybiškesnis. Tačiau atminkite, kad tarp fizinės veiklos ir miego turi praeiti šiek tiek laiko, kitaip jausitės per daug energingi ir negalėsite pailsėti.

6. Fizinis aktyvumas gerina intymaus gyvenimo kokybę

Dėl padidėjusios energijos ir pozityvesnio savo kūno vertinimo fizinis aktyvumas taip pat siejamas su kokybiškesniu intymiu gyvenimu.

7. Judėjimas gali būti puikus laisvalaikio užsiėmimas

Judėjimas leidžia atsipalaiduoti, mėgautis aplinka. Fizinė veikla, priklausomai nuo užsiėmimo rūšies, padeda suartėti su kitais šeimos ar bendruomenės nariais. Tiesiog reikia atrasti veiklą, kuri teiktų džiaugsmą – bėgiojimas, šokiai ar futbolas. Jei ilgainiui imate jausti nuobodulį arba nepasitenkinimą, keiskite fizinę veiklą.

Pirminis tikslas turėtų būti bent 30 minučių fizinės veiklos kasdien. Norėdami pasiekti konkretų tikslą – numesti svorio, sustiprinti tam tikrus raumenis, veikiausiai turėsite skirti daugiau laiko. Tačiau prieš pradėdami įgyvendinti fizinės veiklos programą nepamirškite pasikonsultuoti su medikais, ypač jei kamuoja kokie nors sveikatos sutrikimai.

 

Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Jis turi didelę įtaką kūno svoriui ir bendrai organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems. Kiekvienas turėtų pasistengti surasti šiek tiek daugiau laiko bent nedideliems fizinės ir emocinės gerovės pokyčiams. Judėkite ir būkite žvalūs, sveiki ir energingi.