Kodėl svarbus fizinis aktyvumas?

 

Dauguma žmonių puikiai suvokia fizinio aktyvumo svarbą. Žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno būklę ir svorį, pagerinti sveikatą ir nuotaiką.

Netikite? Štai 6 fizinio aktyvumo naudos įrodymai:

 

  • FIZINIS AKTYVUMAS PADEDA KONTROLIUOTI SVORĮ

Užsiimdami fizine veikla deginate su maistu gautas kalorijas. Kuo intensyvesnė veikla, tuo daugiau kalorijų sunaudojama. Didinti fizinį aktyvumą galima labai paprastai, pvz., lipti laiptais užuot važiavus liftu, reguliariai eiti pasivaikščioti sparčiu žingsniu.

  • JUDĖJIMAS PADEDA PALAIKYTI GERĄ SVEIKATĄ IR KOVOTI SU LIGOMIS

Aktyvumas padidina gerojo cholesterolio kiekį ir sumažina žalingų trigliceridų koncentraciją. Reguliarus judėjimas sumažina tikimybę susirgti insultu, medžiagų apykaitos sutrikimais, II tipo cukriniu diabetu, depresija.

  • FIZINĖ VEIKLA PAGERINA EMOCINĘ BŪKLĘ

Fizinis aktyvumas stimuliuoja įvairių smegenyse veikiančių cheminių medžiagų gamybą, o tai užtikrina laimės pojūtį ir padeda atsipalaiduoti. Reguliarus judėjimas skatina pozityviau vertinti save ir savo išvaizdą, taigi sustiprėja savivertės jausmas.

  • JUDĖDAMI TAMPAME ENERGINGESNI

Fiziniai pratimai stiprina raumenų tonusą ir didina ištvermę. Judant deguonis ir maistinės medžiagos sparčiau pasiskirsto po kūno audinius, todėl širdis ir plaučiai ima dirbti efektyviau, padaugėja energijos.

  • FIZINĖ VEIKLA UŽTIKRINA MIEGO KOKYBĘ

Norint pagerinti miego kokybę ir pailginti jo trukmę, reikia daryti tikslingus, reguliarius fizinius pratimus. Asmenų, kurie užsiima kryptinga fizine veikla (pvz., žaidžia tinklinį, krepšinį, užsiima joga) ir atlieka fizinius pratimus, miegas yra kokybiškesnis.

  • JUDĖJIMAS GALI BŪTI PUIKUS LAISVALAIKIO UŽSIĖMIMAS

Judėjimas leidžia atsipalaiduoti, mėgautis aplinka. Fizinė veikla, priklausomai nuo užsiėmimo rūšies, padeda suartėti su kitais šeimos ar bendruomenės nariais. Svarbu atrasti veiklą, kuri teiktų džiaugsmą – bėgiojimas, šokiai, krepšinis ar kt.