Photo by Max Vakhtbovych from Pexels

Sporto klubas – mada ar nauda?

Sportas šiuo metu madingas tarp visų amžiaus grupių ir tarp abiejų lyčių. Sporto salėse ir gryname ore aktyviai laisvalaikį leidžiančių žmonių gausa džiugina. Kita vertus, pastebima, kad priešokiais sportuojantys ir tam tinkamai nepasiruošę gyventojai dažnokai nukenčia nuo nepageidaujamų pasekmių – nuovargio, traumų, skausmo.

Ir iš tiesų – kol judame, tol gyvename. Svarbu suprasti, kad visos mūsų kūno sistemos kenčia nuo pasyvios ir sėslios gyvensenos, kuri su amžiumi tarsi savaime tampa norma. Dauguma senjorų vis dar stereotipiškai galvoja, kad mankšta – tai ponų ar neturinčių ką veikti žmonių išsigalvojimas ar mada. Taip pat daug žmonių labai anksti ima manyti, kad sveikata per silpna, kad visas gyvenimas jau nugyventas.

Viskas labai paprasta – jūs patys esate savo gyvenimo kūrėjai. Ir jei norite gyventi iš tikrųjų – su vaikais, anūkais, šeimos, draugų būryje linksmai ir kokybiškai, užuot laiką leidę prie gydytojo kabineto, vaistinėje ar reabilitacijos įstaigose, jūsų vaistas yra mankšta ir sveikesnė gyvensena.