KETURI KOVOS SU PRIKLAUSOMYBE ALKOHOLIUI BŪDAI

Saugus alkoholio vartojimas – labai reliatyvi sąvoka. Kai kurie žmonės taip linkę į priklausomybę, kad net neilgas alkoholio vartojimas jiems sukelia ligą su visomis kartais nepataisomomis pasekmėmis. Todėl pasiteisina principinė nuostata, kad alkoholio geriau nevartoti visai, o jeigu vis dėlto apsisprendžiama vartoti, tai pradėti kuo vėliau (ne anksčiau nei 21 metų) ir niekada neviršyti moksliniais tyrimais nustatytų santykinai saugių dozių suaugusiesiems (140 g gryno etilo alkoholio per savaitę vyrams ir 70 g – moterims).

Kadangi priklausomybė nuo alkoholio yra labai sudėtinga ir sunki liga, paprastų sprendimų čia nepakaks. Gydymas turi būti kompleksinis, ilgalaikis ir apimti kuo daugiau komponentų. Tam tikslui jums padės 4 būdai:

1. Medžiagų apykaitos atnaujinimas. Vystantis priklausomybei, alkoholis tampa sudedamąja medžiagų apykaitos dalimi ir ją labai iškreipia bei žaloja. Alkoholio vartojimo nutraukimas tokias atvejais sukelia fizinės ir psichologinės abstinencijos simptomus (nerimą, dirglumą, drebulį, nemalonų širdies plakimą, miego sutrikimus). Alkoholis taip pat sutrikdo vitaminų, mineralų ir kitų reikalingų medžiagų pasisavinimą. Todėl labai svarbu išvalyti organizmą nuo alkoholio ir jo skilimo produktų (detoksikuoti) ir visiškai normalizuoti cheminę pusiausvyrą bei metabolizmą.

2.  Psichologinių problemų sprendimas ir psichikos sutrikimų, skatinančių alkoholio vartojimą arba atsiradusių dėl jo, gydymas. Dažniausiai tai depresija, nerimas, miego sutrikimai, padidėjęs nervinis dirglumas. Įvairios psichikos sveikatos problemos pasireiškia daugiau kaip pusei alkoholiu piktnaudžiaujančių žmonių. Depresijos ir nerimo pašalinimas saugiais vaistais ir nemedikamentinio gydymo metodais labai padidina priklausomybės gydymo sėkmę ir pagerina sergančiojo savijautą.

3. Kognityvinė ir elgesio psichoterapija. Šis metodas ypač tinka ligai neįsisenėjus, kai yra tik probleminis piktnaudžiavimas alkoholiu, kai dar galima visiškai jo neatsisakant padaryti jo vartojimą saugų. Specialiais psichoterapijos metodais besigydantis asmuo susiformuoja saugias alkoholio vartojimo programas ir sustiprina atsparumą priklausomybės vystymuisi.

4. Psichologinis palaikymas ir elgsenos modifikavimas. Vystantis priklausomybei, labai pasikeičia žmogaus gyvenimas. Jo pomėgiai, laisvalaikis, draugai, bendravimas vis daugiau tampa veikiamas alkoholio. Laipsniškai mažėja gebėjimas gyventi be alkoholio. Todėl gydymo tikslas turi būti ne tik nutraukti alkoholio vartojimą, bet ir išmokti gyventi blaiviai (tuo tikslu keičiant savo aplinką, draugus, bendravimo ir gyvenimo stereotipus).

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.