Pirmoji pagalba: Skendus

Kuo greičiau pradėti dirbtinį kvėpavimą (įpūtimus). Pradžioje pakanka įpūsti 2 kartus. Tai daroma, kai jūs siekiate telkinio seklumą (Jūs saugus!). Pūsti galima ne tik į burną, bet ir į nosį. Atlikus pirmus įpūtimus tikriname nukentėjusiojo kvėpavimą ir kraujotaką. Jei nekvėpuoja, pradedame pradinį gaivinimą. Jei esate vienas, pradinį gaivinimą tęsiame 1 min., kviečiame GMP ir gaiviname toliau.

Skenduolis gali būti patyręs stuburo traumą (šoko nuo liepto). Jei įtariame traumą, galvą ir stuburą stabilizuokite neutralioje padėtyje.

Nešdami kūną iš vandens, galvą laikykite kiek žemiau, kad burnoje esantis vanduo nesubėgtų į kvėpavimo takus. Nereikia stengtis pašalinti vandens spaudžiant pilvą ar laikant žemyn galva. Užtenka išvalyti burną palenkus galvą į šoną. Jei įtariate, kad žmogus patyrė stuburo traumą, tada galvą pasukti reikėtų kartu su visu kūnu vienu metu. Jei pavyko atgaivinti skenduolį, paguldykite į stabilią šoninę padėtį, kuo mažiau judinant nurenkite šlapius drabužius, šiltai apklokite.