​Kodėl žaislai gali būti pavojingi vaikams?
2018-12-31
Tema: 
Kita
Regionas: 
Lietuva
Raktažodžiai: 
žaislai
Renginio data: 
2018-12-31

Žaislai gali būti nesaugūs dėl jų gamybai panaudotų netinkamų medžiagų, dėl netinkamos konstrukcijos ar naudojimo. Aštrių kampų, smaigalių turintys žaislai gali sužeisti. Kai kurie žaislai gali būti pagaminti iš toksiškų medžiagų, kurios gali sukelti alergijas ar net nudeginti. Nelaimingi atsitikimai gali įvykti ir užlipus ant žaislų. Pavyzdžiui, sunkiausi sužalojimai įvyksta, kai žaislai paliekami ant laiptų. Svarbu paminėti ir tai, kad vaikai gali praryti įvairias detales, nepritvirtintus magnetus, cilindrines ar diskines baterijas, kurios dedamos į kai kuriuos žaislus.

„Slime“ žaislai

Itin populiari pramoga dabar – „Slime“ žaislai, kitaip žinomi kaip šlykštukai arba glitėsiai, kuriuos galima nusipirkti parduotuvėse arba pasigaminti patiems. Nekaltai atrodanti gliti masė iš tikrųjų reikalauja gana didelio atsargumo. Labai svarbu, kad, kai vaikai žaidžia su jais, suaugusieji stebėtų, kad jie nebūtų valgomi ar kišami į burną, o po kiekvieno žaidimo vaikai nusiplautų rankas, nes kitaip jie gali užspringti ar apsinuodyti. Svarbu suprasti, kad šie žaislai taip pat yra galimas bakterijų šaltinis, nuo kurio galima užsikrėsti įvairiomis ligomis. Šiuos žaislus dažniausiai vaikai gamina patys ir didžiausią pavojų jiems kelia medžiagos, kurias jie naudoja gamybos procese. Pavojingiausia iš jų – boro rūgštis (buityje žinoma kaip boraksas). Ši medžiaga yra priskiriama toksiškų medžiagų 1B kategorijai, ji gali sukelti alergines reakcijas, apsinuodijimus suvalgius, o dideli borakso kiekiai gali net nudeginti, pakenkti vaisingumui bei negimusiam kūdikiui.

Kadangi gryna boro rūgštis nėra lengvai prieinama, gamindami šlykštukus vaikai vietoje jos paprastai naudoja alternatyvias, buityje lengvai randamas medžiagas, tokias kaip skalbimo ar linzių skystis. Patariame tėveliams pasidomėti, kokias medžiagas naudoja jų vaikai šių žaislų gamybai, ir paieškoti alternatyvių receptų, pagal kuriuos nėra naudojamas boraksas.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus informacija

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.