Vis sakau, kad esu bloga mama, nes negaliu surengti dukrai gimtadienio, nes finansinė padėtis nekokia. Pastoviai liūdna ir dažnai nieko nenoriu arba bijau.

Po mamos mirties (2008 m.) prasidėjo ilgas juodas periodas, paskutinis įvykis sukrėtęs, tai tėčio pasikorimas (2012 m.) 2011 pasikorė dukros tėvas. Atrodo praėjo daug laiko, bet vis dar nejaučiu džiugesio, laimės. Vis sakau, kad esu bloga mama, nes negaliu surengti dukrai gimtadienio, nes finansinė padėtis nekokia. Pastoviai liūdna ir dažnai nieko nenoriu arba bijau.

Savo laiške rašote apie skaudžius įvykius – artimųjų netektis bei sunkumus dėl finansinės padėties ir su tuo susijusius iššūkius. Tikiu, jog mamos mirtis, tėčio bei dukros tėvo savižudybės sukelia nemažai išgyvenimų. Gali kilti liūdesio, nerimo, baimės ar beprasmybės pojūtis. Kartais tokiose situacijose imama svarstyti apie savižudybę, nes atrodo, jog rasti išeitį nėra taip paprasta. Antra vertus, rašote laišką mums, ieškote pagalbos, o tai rodo, jog bandome padėti sau pasijusti geriau.

Laiške minite, jog negalite surengti dukrai gimtadienio, dėl ko galite jaustis kalta, save nuvertinti, nusivilti. Įsivaizduoju, jog gali kilti pyktis ir neteisybės pojūtis dėl esamos padėties. Visgi, tai, jog norite pradžiuginti dukrą, man sudaro įspūdį, jog esate gera ir rūpestinga mama.

Tikiu, kad skaudu, kai negalite surengti tokios šventės, kokios norite. Visgi, kartais nuoširdus mamos dėmesys savo vaikui ir skirtas laikas gali atstoti net brangiausias dovanas. Kadangi išgyvenote nemažai praradimų, būtų svarbu nelikti vienai su savo skausmu. Kartais nuoširdus pokalbis, pasidalinimas savo jausmais su žmogumi, kuriuo pasitikite, gali padėti pasijusti geriau bei sumažinti vienišumą. Be to, verta pasvarstyti apie kreipimąsi į psichologą. Šis specialistas gali padėti pažvelgti į savo situaciją iš šalies bei padėti išbūti su savo jausmais.

Linkiu nepasiduoti!

 

Į klausimą atsakė:

Giedrė Dovydaitytė
Psichologė