Spuogais nusėtas visas veidas, pradėjo atsirasti keli ir ant kaklo, man jie kelia nepasitikėjimą savimi ir diskomfortą. Kaip su jais susidoroti?

Sveiki, man ant veido labai auga spuogai, jais nusėtas visas veidas, pradėjo atsirasti keli ir ant kaklo, man jie kelia nepasitikėjimą savimi ir diskomfortą. Kaip su jais susidoroti?

Sveiki, dažniausiai spuogų atsiradimą lemia riebalinių liaukų sekrecijos padidėjimas, mikroorganizmų dauginimasis, uždegimas. Taip pat spuogus gali išprovokuoti ir įvairūs aplinkos veiksniai: kosmetinės priemonės, tam tikrų medikamentų vartojimas, dulkės, maisto produktai ir kt.. Ypač svarbu tinkamai prižiūrėti spuoguotą odą – dezinfekuoti, drėkinti, nespausti spuogų, nes taip padidėja tikimybė užkrėsti sveiką veido odą. Paprastieji spuogai pasireiškia juodais ir baltais inkštirais, cistomis, pūliniais. Priklausomai nuo to, kokie yra spuogai, jie skiriami į paviršinę arba giliąją spuogų formą, nuo kurios priklauso tolimesnis spuogų gydymas. Įvertinti spuogų atsiradimo priežastis bei paskirti reikalingą gydymą gali tik gydytojas, todėl, jeigu spuogai kelia nepatogumų, rekomenduojama kreiptis konsultacijai.

Į klausimą atsakė:

Toma Martinkutė
Visuomenės sveikatos specialistė