Norėčiau pasidomėti kada ir kaip vyksta konsultacijos ar gal galima tiesiog užsirašyti psichoterapijai? Aš pati negaliu pasakyti kas vyksta, bet jaučiu, gali baigtis blogai.

Sveiki. Norėčiau pasidomėti kada ir kaip vyksta konsultacijos ar gal galima tiesiog užsirašyti psichoterapijai? Aš pati negaliu pasakyti kas vyksta, bet jaučiu, gali baigtis blogai. Man jau buvo nervinis priepuolis, šiuo metu apatija. Apskritai nieko nieko nesinori veikti. Bijau pradėti vartoti alkoholį arba narkotikus. Nervai neišlaiko, ačiū, lauksiu atsakymo.

Sveika, iš Tavo laiškelio matyti, kad nerimauji dėl savo emocinės savijautos, nes nesupranti, kas su ja vyksta. Iš to, kaip apibūdini ją, suprantu, kad Tavo emocinė būsena svyruoja nuo apatijos iki nekontroliuojamų jausmų proveržių. Svarbu, kad parašei mums, nelikai viena ir kreipeisi pagalbos. Žinoma, Tam, kad gautum tikslesnį atsakymą į savo sunkumus, būtų pravartu kreiptis į psichikos sveikatos specialistą (pvz., psichologą ar psichiatrą), kad jis išsamiau įvertintų Tavo būklę ir nustatytų realistiškiausias negalavimų priežastis. Jį gali rasti savo poliklinikoje. Tačiau, jei norėtųsi pagalbos pokalbiu, ją gali gauti apsilankydama nemokamose bei anonimiškose psichologo konsultacijose. Jas gali rasti:

Tiek pirmuoju, tiek antruoju atveju, tam, kad gautum šias paslaugas, tau nebūtina būti šių poliklinikų kliente, nes pagalba čia yra anonimiška. Taip pat svarbu pažymėti, jog mano nurodytose vietose gausi psichologo, bet ne psichoterapeuto ar psichiatro konsultacijas. Daugiau apie tai, kuo jie tarpusavyje skiriasi, rasi nuorodoje: http://www.psichologusajunga.lt/index.php?p=685&lng=lt

Į klausimą atsakė:

Živilė Rimšaitė
Psichologė