Nesibaigiantis nerimas. Ką daryti?

Jau kelis metus kovoju su nerimo problemomis. Atpratus nuo įprasto gyvenimo ar užsisėdint kelias dienas namie, nesugebu iš jų išeiti. Noriu išeiti su draugais, pabūti lauke su šeima, bet vos apie tai pagalvojus prasideda panikos priepuoliai, pradeda pykinti, pasidaro sunku kvėpuoti, atrodo, kad tuoj nualpsiu. Anksčiau perlipdavau save su šitomis problemomis, bet per karantiną viskas gerokai pablogėjo. Esu buvus pas specialistus, gulėjus ir paauglių krizių skyriuje dėl šitų problemų. Kaip įveikti tą nerimą?

Laba diena,

Svarbu, kad kreipiesi. Suprantu, kad patiri daug nerimo, kurį (kaip dažniausiai ir būna) lydi įvairūs fiziniai simptomai. Deja, nėra vieno recepto, kaip tvarkytis su nerimu.

Geriau ir kiek lengviau jaustis, sumažinti nerimo intensyvumą gali padėti įvairūs atsipalaidavimo pratimai, meditacijos. Tam tau gali pagelbėti lietuviška programėlė "Ramu", skirta būtent panikos priepuolių atveju.

Tačiau itin svarbu suprasti priežastis, kas kelia nerimą, ko bijoma. Nes tik supratus priežastis nerimą galima įveikti ilgam, o ne tik tam kartui. Tokiam tikslui tikrai rekomenduočiau tęstinį darbą su specialistu, kuris tau padės susigaudyti kylančiuose jausmuose, taip pat atrasti nusiraminimo, savęs padrąsinimo būdus, nes vienai tą padaryti tikrai nelengva.

Linkiu sėkmės ir ramybės.

Progremėle "Ramu" galite rasti čia:

Android:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nerimoklinika.ramu&hl=lt

Iphone: https://apps.apple.com/lt/app/ramu/id1463319121

 

Į klausimą atsakė:

Roberta Maigienė
Jaunimo sveikatos kabineto medicinos psichologė