Negaliu mesti rūkyti. Ką daryti?

Bandau mesti rūkyti, bet niekaip neišeina. Ką daryti?

Labas, dėkui už klausimą ir džiaugiuosi tavo nusiteikimu atsisakyti tau greičiausiai jau nebe patinkančio įpročio. Iš to, kad rašai, jog niekaip nepavyksta mesti rūkyti, spėju, jog bandymų mažinti ar visiškai nutraukti rūkymą  jau yra buvę. Greičiausiai kai kurį laiką ištverdavai nerūkęs, kažkas pradėdavo vykti tavo kūne ir mintyse. Galbūt atsirasdavo emocinis dirglumas, lengvas sunkumas ant plaučių, nuolat pasikartojančios įkyrios mintys, kad "būtų gerai parūkyti". O dar jeigu dar tokiu metu pamatydavai rūkantį draugą - atsisakyti tapdavo labai sunku. Kai organizmas vėl bent užuodžia nikotino dūmus/garus, pradeda iš tavęs tos medžiagos reikalauti dar labiau ir galiausiai po vieno dūmo tu grįžti prie įprasto rūkymo ritmo. Kuo daugiau panašių nesėkmingų bandymų patiri, tuo greičiau tavo kovotojo dvasia palūžta ir pradedi pamažu suvokti, kad tas yra tau per sunku. Bet, žinok, panašius nemalonius jausmus išgyvena beveik kiekvienas bandantis atsisakyti rūkymo, tačiau yra milijonai žmonių kuriems pavyko - vadinasi tikrai gali ir tu. Siūlyčiau pradėti nuo pamąstymo apie priežastis kodėl tu rūkai ir aiškaus motyvo, kodėl nori mesti susiformulavimo. Paimk popieriaus lapą, padalink jį perpus, kairėje surašyk priežastis kodėl rūkyti tau patinka, dešinėje, kodėl visgi tą daryti tau nepatinka. Vėliau pabandyk sau sąžiningai atsakyti koks būtent tavo asmeninis motyvas mesti. Dažnai jis būna pernelyg nerimtas, kad įveiktų stiprų organizmo norą rūkyti. O jeigu radai motyvą, kodėl tau būtina atsisakyti rūkymo, įsikibk už jo, užsimerk ir bandyk iškentėti pirmas dvi savaites, patikėk, vėliau bus tik lengviau.

Gerų minčių yra čia: http://nerukysiu.lt/kaip-mesti-rukyti/ . Man asmeniškai keisti įpročius padėjo šios knygos: James Clear "Atominiai įpročiai" ir Allen Carr "Lengvas būdas mesti rūkyti" rekomenduoju pavartyti. 

Linkiu užsispyrimo ir kantrybės! O jeigu norėsis imtis šio darbo "Iš peties" rekomenduoju kreiptis į tau patinkantį psichologą, kuris padės išnarplioti šią problemą su tavim. Jei nori gali brūkštelti laišką ir man info@psichologunamai.lt

 

Į klausimą atsakė:

Liudas Švipas
Psichologas