Menstruacijos atrodo reguliarios, bet kartais tarp jų būna 1-3d. trunkantys karujo tepimai. Tai liga ar ištikro nereguliarios mėnesinės ?

Kas mėnesį tvarkingai prasideda ir pasibaigia mėnesinės (trukmė ir kiekis irgi kaip visada), bet kartais tarp mėnesiniu(pasibaigus ir praėjus ~1sav.) vėl pradeda bėgti nedidelis kiekis kraujo ir trunka kiekvieną kartą įvairiai 1-3d. Pasibaigus lengvam kraujo tepimui, tvarkingai prasideda naujas menstruaciju ciklas. Konracepcijos nenaudoju, lytiškai aktyvi.

Laba diena, 
 
pagal aprašymą panašu, kad mėnesinės yra reguliarios ir įprastos, o tarp mėnesinių kraujavimų esantis papildomas "kraujavimas" yra kraujingų (kartais tepliojančio pobūdžio), dažniau rudų išskyrų pasirodymas... 
 
Panašu, kad jūsų mėnesinės yra reguliarios, o to "tepliojimo" nereikėtų priskirti mėnesinėms. Tai tiesiog jūsų organizmo ypatybė, kurią turi labai nemažas skaičius ir kitų moterų. Tai gali būti įtakota streso, svorio pokyčių arba tiesiog jūsų organizmo fiziologijos, kurios kažkaip gydyti nereikia.
 
Siekiant atmesti kitas ligas, kurios taip pat galėtų pasireikšti "tepliojančio" pobūdžio išskyrų atsiradimu, reikėtų atsakyti į kelis klausimus:
- ar tas "patepliojimas" nėra susijęs su lytiniais santykiais. Jei "taip", t.y. pasirodo tik po lytinių santykių - rekomenduočiau nuvykti pas gydytoją ginekologą
- ar nėra kitų, merginą varginančių skundų  - labai stipraus pilvo skausmo, ypač mėnesinių metu, skausmo tuštinantis... Jei "taip", vėlgi rekomenduočiau kreiptis į gydytoją ginekologą diagnozės patikslinimui ir specifinio gydymo rekomendavimui.
 

Į klausimą atsakė:

Justina Kačerarauskienė
gydytoja ginekologė