Mėnesinės tamsios spalvos, ar tai normalu? Ar tai nuo streso?

Geriu kontraceptikus, mėnesinės prasidėjo kaip visada tuo pačiu metu, bet rudos spalvos, tai truko 4 dienas, kaip ir visada, ir baigėsi. Viskas kaip ir gerai tik neramina kodėl ruda spalva, esu girdėjusi, kad tai senas kraujas, bet po jo, kad turi prasidėt normalios spalvos. Ar gali būti prie to prisidėjęs stresas?

Laba diena,
 
normalų kraujavimą mėnesinių metu sąlygoja pakankamai susiformavęs gimdos gleivinės sluoksnis, kuris, atsisluoksniavęs, kartu su krauju išteka iš gimdos. Kuo gleivinė lėčiau atsisluoksniuoja, tuo lėčiau išteka iš gimdos ir įgyja rudą spalvą.. 
 
Jei ciklo metu moteris patiria stresą, ypatingai, kai stresą lydi nepakankamas maitinimasis, veikiant labai sudėtingiems mechanizmams, gleivinės sluoksnis susiformuoja menkesnis (kartais ir visai nesusidaro), todėl mėnesinės ir būna menkesnės kiekiu, lėčiau išteka iš gimdos ir įgyja rudą spalvą.
 
Jei streso nebeliko, o mityba susitvarkė - mėnesinės turėtų būti įprastos. Bet gali būti ir taip, kad kraujavimas mėnesinių metu bus dar kurį laiką pakitęs, jei anksčiau minėti veiksniai nebus išnykę. Jei atsistačius įprastoms aplinkybėms mėnesinių kraujavimas bus išlikęs pakitęs - vertėtų apsilankyti pas ginekologą.
 
Be to, nepaisant to, kad vartojate sudėtines kontraceptines tabletes, jei turite lytinius santykius, rekomenduočiau pasidaryti nėštumo testą.
 

Į klausimą atsakė:

Justina Kačerauskienė
gydytoja ginekologė