Mano vaikinas rūko marihuaną, draugystės pradžioje, tai vyko retai ir aš maniau, jog „išaugs“, jog atėjus metui pradės rimtai žiūrėti į ateitį kartu, į šeimos planavimą – viskas baigsis. Tačiau viskas tik pablogėjo, ką daryti?

Sveiki, mano vaikinas rūko marihuaną. Iš pradžių, draugystės pradžioje, tai vyko retai ir aš maniau, jog „išaugs“, jog atėjus metui pradės rimtai žiūrėti į ateitį kartu, į šeimos planavimą – viskas baigsis. Tačiau viskas tik pablogėjo. Jis pasiekė tokį lygį, kad prabudęs ryte iškart eina rūkyti ir taip visą dieną kas kelias valandas rūko – ir darbe ir namuose. Gyvename mes Olandijoje, kur tai toleruojama, todėl tai dar labiau viską apsunkina, visi jo draugai, kolegos, net šefas tai toleruoja. Jis pripažįsta, kad nebegali mesti. Bandį daug kartų, bet veltui.. neištempia nei dienos. Ultimatumai jau išbandyti, jis geras, protingas ir mylintis vyras, bet tiesiog negali to atsisakyti, net dėl manęs. Jis bandė kreiptis į gydytojus, bet šeimos daktaras pasakė: „esi jaunas vyras susiimk ir tiek, pradėsi vaikščioti į tuos centrus, tai padarys iš tavęs psichinį ligonį ir tiek“. Aš nebežinau ko griebtis, jis nebenori ieškoti pagalbos pas specialistus, nes gydytojas atkalbėjo. Gal patarsite – ar įmanoma kažką padaryti? Gal pačiai kažkaip jį paveikti, ar tiesiog palikti jį (ko tikrai daryti nenoriu)? Jam 25 metai, man 26, jau noriu šeimos, tačiau nenoriu vaikų nuo narkomano.

Marihuanos rūkymas yra paplitęs reiškinys. Remiantis Tarptautine ligų klasifikacija marihuana yra priskiriama psichoaktyvioms medžiagoms. Ji svaigina ir gali sukelti psichologinę priklausomybę. Paprasčiausia schema nustatyti priklausomybę remiasi trimis simptomais: troškimu vartoti psichoaktyvią medžiagą, tęsti vartojimą nepaisant neigiamų pasekmių, kontrolės praradimu. Norėdami padėti savo vaikinui, išlaukite tinkamo momento, kad galėtumėte apie tai atvirai ir be nuoskaudų pasikalbėti, pavyzdžiui, kada draugas pats sielojasi arba blogai jaučiasi
pavartojęs narkotikų. Kalbėdami nemoralizuokite ir tuščiai negąsdinkite, nes baimės jausmas retai skatina žmones keistis.

Man labai gaila, kad jūsų šeimos gydytojas, klaidina tiek jus, tiek jūsų vaikiną, sakydamas, jog specializuotą pagalbą teikiančios įstaigos, padaro asmenis psichiniais ligoniais. Liginiais padaro ne pagalbos procesas, o psichoaktyvių medžiagų vartojimas. Todėl rekomenduočiau būtinai pasikalbėti su priklausomybės ligų specialistu. Deja, bet įvertinti, kas vyksta su jūsų draugu, iš tiesų gali tik specialistas, pasikalbėjęs su jūsų vaikinu. Lietuvoje priklausomybės ligų specialistai teikia pagalbą asmenims neatskleidžiant asmens tapatybės. Olandijoje taip pat yra įvairių anoniminę psichologinę pagalbą teikiančių įstaigų – rekomenduočiau susirasti jų kontaktus ir pasikalbėti apie pagalbos galimybes.

Į klausimą atsakė:

Dr. Aušra Širvinskienė
Direktoriaus pavaduotoja
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.