Kur būtų galima atlikti LPI tyrimus? Ar jie yra nemokamai/kompensuojami ligonių kasų?

Su mergina draugaujame jau pusę metų ir nusprendėme, kad jau galėtume pereiti prie kontraceptinių tablečių vartojimo. Tačiau prieš pradedant lytinius santykius be prezervatyvų, nusprendėme, kad būtų gerai man atlikti profilaktinius LPI tyrimus. Kur būtų galima geriausiai atlikti šiuos tyrimus? Ar jie yra nemokamai/kompensuojami ligonių kasų?

Sveiki,

LPI tyrimus daro dauguma įstaigų - ir privačių ir valstybinių. Norint gauti nemokamas paslaugas (Kompensuojamas) reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris jums turėtų padėti šiuo klausimu. Tačiau gali būti, kad nemokamų LPI tyrimų gali tekti palaukti. Jeigu norite kuo greičiau išsitirti, galima eiti privačiai, bet tada už šias paslaugas reikės jums mokėti. Visą informaciją turėtų suteikti šeimos gydytojas, todėl labai rekomenduojama su juo pasitarti.

Taip pat, yra galimybė pasitikrinti dėl LPI ir namuose su greitaisiais testais, kuriuos galima įsigyti vaistinėse. Tačiau, vis tiek rekomenduoja pasikonsultuoti su gydytoju, kad tikrai gerai supratot testo rezultatus ir nesuklydote. Daugiau apie greituosius testus galite perskaityti šiame straipsnyje: Greitieji testai namų sąlygomis - prieinamas būdas pasitikrinti

Į klausimą atsakė:

Mintarė Jurgilaitė
Visuomenės sveikatos specialistė
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.