Kaip stiprinti imunitetą, sergant Covid virusu

Aš sergu Covid virusu ir norėjau paklausti galbūt Jūs žinote , kokiais būdais galima stiprinti organizmą gulint, kokiais vitaminais, galbūt natūraliomis priemonėmis? Norėčiau paminėti, kad su šeimos gydytoja kalbėjausi ir jos nurodymų laikausi - gydymo nėra,tačiau galima įvairiai stiprinti organizmą.

Sveiki,kaip ir esant sveikam, taip ir susirgus, yra labai svarbus stiprus imunitetas. Paskutiniai moksliniai tyrimai (JAV, Kinija, Didžioji Britanija), įrodė, kad didelės vitamino D dozės stiprina imunitetą ir silpnina Covid-19 viruso poveikį, apsaugo mūsų organizmo sveikąsias ląsteles (dozes derinti su gydančiu gydytoju). Vitaminas D yra labai efektyvus geriant kartu su vitaminu K2. Šie vitaminai yra riebaluose tirpstantys, todėl juos vertėtų gerti po valgio arba kartu su maistu. Imunitetui dar labai svarbūs mikroelementai, tokie kaip cinkas ir selenas (rekomenduojamą dozę turi pasakyti šeimos gydytojas). Taipogi, riebaliuose tirpus vitaminas A pagreitina ir pagerina sinusų, slogos gijimą.

Prie imuniteto gerinimo taip pat prisideda natūraliai išgaunamas vitaminas C. Jo didelis veikimo spektras. Iš natūralių būdų yra efektyvus būdas nosiaryklę bei nosį skalauti druskos tirpalu. Moksliškai įrodyta, kad druskoje esantis chloras sunaikina Covid-19 virusą, esantį paviršiuje. Gerti daug skysčių, geriausiai šiltą vandenį. Naudoti kuo mažiau greitai įsisavinamų angliavandenių (cukrus, balti miltai, saldūs vaisiai..). Jeigu nenori sirgdamas valgyti, nevalgyk. Ši taisyklė yra labai svarbi.  Sergantiems reikalingas tausojantis režimas.

Į klausimą atsakė:

Justina Drūlienė
Visuomenės sveikatos specialistė