Kaip numesti svorį, priaugtą per karantiną?

Man 18 metų, ūgis 1.68 ir sveriu 58 kg. Anksčiau svėriau 53-55 kg ir per karantiną priaugau svorio, kurio norėčiau atsikratyti, tačiau nerandu veiksmingo būdo. Kasdien sportuoju namie ir atrodo valgau ne tiek daug, bet svoris nekrenta. Ką pasiūlytumėte daryti?

Sveiki, 
Šiuo metu KMI yra apie 20 kg/m2 (normali mityba)
Reiktų atkreipti dėmesį į sporto intensyvumą ir trukmę (jei intensyvus ir pakankamos trukmės (daugiau nei 1 val.), tada gali būti, kad viduje riebalinio audinio mažėja, bet daugėja raumeninio audinio (jis yra sunkesnis), todėl kūno masė nekinta; jei sportuojama trumpai ir nekasdien, tai tiesiog yra per mažas krūvis.)
Svarbu ne tik kiek valgai (maisto kiekis neturi būti per mažas, atkreipk dėmesį į užkandžius) bei ir ką valgai (svarbu išlaikyti maisto produktų tinkamus santykius (kelis kartus per dieną rinktis įvairias daržoves, pilno grūdo produktus, vaisius, nesaldintus pieno produktus, kartą per dieną ankštines daržoves, mėsą, žuvį ar kiaušinius, saikingai vartoti riebalus, dažniau rinktis kokybiškus augalinius aliejus), rinktis kuo natūralesnius produktus; mažinti saldintų produktų kiekį, ypač gėrimų) ir išgerti pakankamai vandens per dieną, Jums būtų 1,7 - 1,9 l (vandens ar nesaldintos arbatos).
 

Į klausimą atsakė:

Justė Parnarauskienė
gydytoja dietologė