Ar galima pasveikti nuo priklausomybės

Ar galima pasveikti nuo priklausomybės?

Norečiau sužinoti, ar gali asmuo, setynerius metus vartojęs heroiną, paskutinius menesius leides narkotikus į veną, priėjęs iki tokios buklės, kad reikėjo reanimuoti, visiškai pasveikti nuo priklausomybės. Kaip toks ilgametis narkotikų vartojimas galėjo paveikti jo organizmą, sveikatą?

Albertas Lučunas:
Galima spręsti, jog esate stipriai įklimpęs į priklausomybės liūną. Dažnais atvejais tokia „žiauri" priklausomybės patirtis būna ir savotiškas privalumas sveikstant, žmogus jau ilgai gyvenęs kančioje ir skausme, pasitaikiusį šansą sveikti labiau brangina nei kitas, dar „nepasiekęs dugno". Žinoma, ne visada...
Ar gali asmuo visiškai pasveikti nuo priklausomybės? Mes specialistai labiau naudojame terminą „sveikti" ir sakom, jog sveikti reikia visą likusį gyvenimą. Pirmasis žingsnis į sveikimą yra ilgalaikės reabilitacijos programos, kur žmogus yra mokomas naujų, blaivaus gyvenimo įgūdžių, atstatoma jo fizinė, psichinė, dvasinė būklė, atskleidžiami jo pomėgiai, hobiai ir pan. Esminis dalykas, kad žmogui parodomas kelias, pamokoma, kaip juo eiti, kur kreiptis, ką daryti iš jo išklydus. Tolimesniu, poreabilitaciniu periodu jau pats žmogus turi imtis atsakomybės už savo gyvenimą bei palaikyti blaivų gyvenimo būdą. Tie, kurie toliau laikosi išmoktų blaivaus gyvenimo principų, palaiko blaivų gyvenimo būdą reabilitacijoje išmokytais ir rekomenduotais būdais – išlieka „švarus" ir blaivus metų metus. Bet kokiu atveju reikia neprarasti vilties ir pradėti gydytis.
Sėkmės

Šaltinis. NTAKD Visuomenė

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.