Ar beveik 17 metų amžiaus vaikinui fimozė gali būti normalus dalykas? Ir galbūt yra kokių ne medikamentinių priemonių šiai problemai išspręsti?

Sveiki, pastaruoju metu pradėjau aktyviau domėtis lytiniu gyvenimu ir panašiai, ir prisiskaitęs informacijos susidariau įspūdį, kad man gali būti įgimtoji fimozė, kadangi erekcijos metu varpa atsismaukia ne iki galo, nebent pats trauki. Žinoma, pas urologą registruotis nedrąsu, todėl kreipiuosi čia, norėdamas sužinoti, ar beveik 17 metų amžiaus vaikinui fimozė gali būti normalus dalykas? Ir galbūt yra kokių ne medikamentinių priemonių šiai problemai išspręsti?

Sveiki, fimozė normalus dalykas yra iki 3 metų amžiaus. 17 metų vyrui fimozės neturėtų būti. Esant fimozei lytinis aktas turėtų būti skausmingas ir partneris nepatiria malonumo. Jūsų atveju, reikėtų atvykti pas urologą ir atlikti apžiūrą, nes apyvarpės mobilumo sutrikimas, gali būti ir dėl trumpo apyvarpės pasaitėlio. 17 metų vyrui fimozės gydymas vaistais neefektyvus, nors tiksliai atsakyti galėčiau tik atlikęs apžiūrą.

Į klausimą atsakė:

Arūnas Jaškevičius
Gydytojas urologas