Veiviržėniškių draugystės savaitė
2017-04-11
Regionas: 
Klaipėdos raj.

Daug smagiau padovanoti kitam šypseną, nei sukelti skausmą ar liūdesį. Nebūkime pikti, šypsokimės, ir pasaulis nušvis ryškiomis spalvomis. Ten, kur šypsomės vieni kitiems, vietos patyčioms nėra.

Viena iš didžiausių šių laikų problemų – patyčios. Tai paauglių gyvenimo kasdienybė. Daugeliui moksleivių atrodo, jog tai įprasta, normalu ir jie to nesureikšmina. Tačiau tiems, iš kurių šaiposi, gyvenimas tampa nepakenčiamas. Patyčios paprastai vyksta tuomet, kai yra stebėtojų būrys. Būtent patyčias stebinčių žmonių elgesys lemia, ar patyčios bus sustabdytos, ar atvirkščiai – paskatintos toliau tęstis.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė kasmet dalyvauja organizuojamojoje „Savaitė be patyčių“ akcijoje. Šiemet ši akcija vyko kovo 20–26 dienomis. Mūsų gimnazija ją vadino „Draugystės savaite“, spalvų savaite, kai kiekvieną dieną gimnazijos bendruomenės nariai rengėsi tam tikra spalva, simbolizuojančia mokyklos sutelktumą, vieningumą. Gimnazijos fojė ant rašomosios kolonos visa gimnazijos bendruomenė rašė palinkėjimus (draugui, artimam žmogui ir t. t.). Dailės mokytoja A. Giržadienė su mokiniais dalyvavo plakatų konkurse „Patyčios bijo tavo nepritarimo!“. Klasės valandėlėse mokiniams buvo vedami užsiėmimai „Skundas ar pagalbos prašymas“. Mokiniai diskutavo, kaip supranta, kas yra skundimas, o kas yra pagalbos prašymas.

Savaitę baigėme programėle, kurioje dalyvavo mūsų mažieji vaikučiai iš ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės, pradinių klasių mokinukai, vaikų šokių grupė „Vija“. Džiugu, kad programėlėje dalyvavo gerbiamos mamytės S. Žemgulienė, R. Urbanavičiūtė, Z. Rimkienė, kurios išsakė daug patarimų apie draugystę, net draugystės receptą pasiūlė. Dalyvavusieji buvo paskatinti padėkos raštais bei dovanėlėmis. Kiekvienas iš mūsų galime tapti tuo pokyčiu, kuris stabdo patyčias ir kuria saugią ir draugišką aplinką mums visiems!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.