Veiviržėnų atviroje jaunimo erdvėje – jaunimo šturmas
2017-03-11
Regionas: 
Klaipėdos raj.

Veiviržėnų atviroje jaunimo erdvėje – jaunimo šturmas

Džiugios naujienos jauniesiems veiviržėniškiams. Mat nuo vasario mėnesio Atviros jaunimo erdvės darbuotojų gretas papildė energingas ir veržlus agluonėniškis Artur Veber. „Banga“ smalsavo, kokius naujus vėjus atneš šios permainos.

Padės rasti gyvenimo kelią

– Kokia Tavo patirtis dirbant su jaunimu?

– Su jaunimu darbuojuosi jau ne vienerius metus. Viskas prasidėjo tuomet, kai tapau Agluonėnų jaunimo studijos IRRGI nariu. Aktyvi veikla tapo mano kasdienybe. Prisidėjau prie tradicinio muzikos festivalio ir kitų renginių organizavimo. O kai pradėjau dirbti Kultūros namuose renginių organizatoriumi, pasitaikė dar daugiau progų padirbėti su vaikais.

– Kuo patraukė Veiviržėnų atvira jaunimo erdvė?

– Nuo 16 metų pradėjau domėtis psichologija. Tuo metu turėjau daug klausimų, o aplink nebuvo žmonių, kurie galėtų man padėti rasti atsakymus. Tad savo kailiu patyriau, kaip painu ir sudėtinga gali būti jaunam žmogui suvokti savo pašaukimą ir drąsiai žengti vingiuotu gyvenimo keliu. Tikiu, kad savo darbe galėsiu pritaikyti kūrybiškumą, psichologines žinias ir entuziazmą. Sieksiu padėti jaunimui atrasti savyje sugebėjimų ir energijos, apie kurią jie net nenutuokia.

Skiepys autentiškumą

– Kuo artimiausiu metu ketini nustebinti jaunimą? Kokias veiklas norėtum įgyvendinti?

– Trokštu vaikams atverti gana neįp­rastą mąstymo formą. Norėčiau jiems parodyti jų pačių vidinį pasaulį. Mes gyvename sociume, kur materialinės vertybės užima labai didelę mūsų gyvenimo dalį. Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad niekad negalės būti laimingi, jei neturės „daugiau“. Jie auga vaidindami aukas ir kasdien siekia pasitenkinimo socialinių standartų ribose. Tačiau nereikia pamiršti, jog toli gražu ne visi pasiturintys žmonės yra laimingi. Tikiu, kad laimė susijusi su žmogaus sugebėjimu būti autentiškam. Tad norėčiau, kad kuo daugiau jaunuolių vystytų savyje gebėjimą suvokti autentiškumą. Tai reikalauja daug pastangų, tačiau ilgainiui padeda išugdyti savimi pasitikintį, kūrybišką, atvirą pasauliui, svarbiausia – laimingą žmogų.

Užmojai – veiklų įvairovė

– Jau susipažinai su jaunimu. Kaip jį apibūdintum? Ko jaunuoliai labiausiai pasigenda ir apie kokias veiklas svajoja?

– Buvau maloniai nustebintas. Kiek daug Veiviržėnuose šmaikštaus, aktyvaus ir draugiško jaunimo! Kol kas būtų sunkoka nusakyti jų lūkesčius. Manau, atsakymą į šį klausimą turėsiu kiek vėliau.

– Kokius užsiėmimus, veiklas ketini pasiūlyti?

– Jau yra planuojamas projektas „Jaunimo šturmas“. Juo bus siekiama suvienyti jaunimo erdvėse besilankantį jaunimą ir sukurti kuo palankesnes sąlygas bendradarbiauti. Tikiuosi aktyvaus veiviržėniškių įsitraukimo ir susidomėjimo. Taip pat norėčiau į Veiviržėnus pakviesti psichologus, kurie jaunuoliams vestų mokymus, paskaitas.

Kalbant apie kasdienines veiklas, ketinu vaikus supažindinti su muzikiniu pasauliu. Turiu daug patirties koncertinėje veikloje: groju, dainuoju. Tad Atviros erdvės lankytojams padėsiu susidoroti su scenos baime, ugdyti organizacinius įgūdžius. Juos išmokysiu ne tik muzikuoti, tačiau parodysiu, kaip teisingai elgtis su garso įranga. Moku puikiai darbuotis su garso įrašų programomis ir matau, kad Atvira jaunimo erdvė turi beveik viską, ko reikia nedidelės įrašų studijos įkūrimui. Svajoju sukurti galimybę visiems jauniems talentams sukurti savo pirmąjį parodomąjį įrašą. Yra minčių organizuoti net talentų konkursą.

Aistė NOREIKAITĖ

DAUGIAU SKAITYKITE čia 

 

 

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.