Gimnazistų ir TAU studentų darni bendrystė
2016-12-20
Regionas: 
Klaipėdos raj.

„Vaivorykštės“ gimnazija jau antrus metus aktyviai dalyvauja socia­linio emocinio ugdymo (SEU) procese.

SEU laikomas viena veiksmingiausių geros vaikų psichikos sveikatos užtikrinimo ir smurto prevencijos priemonių. Šio ugdymo rezultatas – gyvenime svarbūs įgūdžiai, tai yra grandis, susiejanti akademines žinias su sėkme mokykloje, šeimoje, bendruomenėje, gebėjimai dirbti kartu su kitais. Šiemet gimnazijos antrokai gilinasi į antrąją šios ugdymo priemonės dalį „Asmeninė ir socialinė atsakomybė“ ir bando įgyvendinti pagrindinį tikslą – savanorystę, bendravimą ne tik su gimnazijos, bet ir su viso miesto bendruomene.

Iš praėjusių metų veiklų gimnazistams antrokams labiausiai įsiminė advento popietė Gargždų mokytojams senjorams. Šiais mokslo metais bendradarbiaujant su rajono Švietimo centru sutarta į tokią popietę pakviesti Trečiojo amžiaus universiteto klausytojus. Tad penktadienį į „Vaivorykštės“ aktų salę susirinko didelis būrys puošnių ir smagiai nusiteikusių senjorų. Juos sveikino gimnazijos direktorė Irena Pintverytė, Švietimo centro metodininkė Liudmila Bakanovaitė. Advento popietę iki ašarų visus sujaudinusiu spektakliuku „Dovana gyventi“ pradėjo Gargždų socialinių paslaugų centro bei gimnazijos III e klasės aktoriai ir režisierė Rasa Rusteikienė.

Na, o po gražių linkėjimų prasidėjo svarbiausias popietės renginys – kalėdinis protų mūšis. Aštuonios senjorų komandos, vis pasistiprindamos kvapnia arbata ir gimnazistų kepiniais, įnirtingai kovėsi trijuose turuose, atsakinėdami į klausimus apie advento, Kūčių, Kalėdų tradicijas bei papročius. Iki pabaigos virė atkakli kova, o nugalėtojai išaiškinti tik po kapitonų persirungimo. Tarp turų TAU klausytojus linksmino ir drauge giedoti įvairias giesmeles kvietė gimnazijos dainininkai, muzikantai, šokėjai. Darnaus jaunų ir vyresnių širdžių choro garsas sklido toli už gimnazijos sienų.

Baigiantis popietei keletą žodžių tarė Trečiojo amžiaus universiteto klausytojos Regina ir Lilija. Jos linkėjo jaunimui ir toliau dalintis gerumu, širdžių šiluma, kvietė per Kalėdas būti su šeimomis, kad visi pajustų šios didžios šventės prasmę. Kiti TAU studentai popieriuje surašė savo mintis ir linkėjimus: „Miela gimnazijos bendruomene, būkit palaiminti surengę tokią didžiulę šventę“; „Ačiū už nuostabią pasaką. Lietuva yra ir bus gyva tol, kol šioj žemėj gyvuos tokia jaunoji karta“; „Mielas jaunime, jūs mūsų gražios Lietuvos ateitis, viltis ir kūrėjai“; „Sušildėt mūsų širdis, grįšim į savo namus pakylėti šventinės nuotaikos“; „Džiugu, kad tokie jauni žmonės moka dalintis savo džiaugsmu ir su jaunimu, ir su neįgaliaisiais, ir su senjorais“...

Po tokių jaudinančių atsiliepimų ir šiltų apkabinimų įsitikinome, kad tokie tiltai tarp kartų ir bendruomenės susibūrimai labai reikalingi ne tik senjorams, bet ir moksleiviams, kurie mokosi atjautos, gerumo, dvasingumo.

Daugiau skaitykite čia

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.