Geriausioms jaunimo idėjoms – „Auksinių lempučių“ apdovanojimai
2016-12-20
Regionas: 
Klaipėdos raj.

Jaunimo apdovanojimai „Auksinės lemputės“ trečiadienį Veiviržėnų kultūros centre į vieną būrį sukvietė aktyviausius Klaipėdos rajono jaunuolius. Apdovanojimuose 8 kategorijose varžėsi rajono jaunimo organizacijos ir neformalios grupės, šiemet gavusios Savivaldybės paramą savo iniciatyvoms įgyvendinti. Piniginėmis premijomis įvertinti 3 Kūrybiškumo skatinimo konkurso nugalėtojai, išdalinta apie 60 padėkų.

Kūrybiškumo konkurse – dalyvių antplūdis

Jau penktus metus organizuojamas Kūrybiškumo skatinimo konkursas šiemet sulaukė net 13 dalyvių. Piniginėmis 150 Eur premijomis apdovanoti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistas, sportinių šokių studijos „Rolina“ narys, daugkartinis Lietuvos sportinių šokių čempionas ir pasaulio čempionatų prizininkas Einoras Degutis, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokinė, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo būrelio narė, tarptautinių konkursų prizininkė Brigita Ronkytė ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazistė, įvairių rajoninių, respublikinių piešinių konkurso nugalėtoja arba laureatė Alėja Marija Daugėlaitė.

Anot Klaipėdos rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininko Martyno Pociaus, konkursui tiek daug paraiškų pateikta pirmą kartą. „Šįkart išrinkti laimėtojus buvo itin sunku. Vietoje dviejų premijų skyrėme tris. Prizines vietas pelnė tie, kurie labiausiai savo pasiekimais per dvejus metus garsino rajono vardą Lietuvoje ir už jos ribų. Kitais metais tikimės dar didesnio kūrybiškų jaunuolių susidomėjimo“, – „Bangai“ kalbėjo M. Pocius ir pasidžiaugė, kad šių apdovanojimų sėkmę lemia lyg sfinksas iš pelenų kylanti rajono jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“. Jo pirmininkas Vilhelmas Simėnas įsitikinęs, kad dalyvius pritraukė konkurso viešinimas. Mat raginimas teikti paraiškas Kūrybiškumo skatinimo konkursui pasiekė daugiau nei 1000 rajono jaunuolių. Už pagalbą organizuojant renginį jis dėkojo Veiviržėnų kultūros centro darbuotojams.

Įvertinti 8 projektai

Jaunimo iniciatyvas Savivaldybė finansuoja nuo 2000 metų. Šiemet 10 600 Eur skirta 19 projektų. Jų sumanytojai ne tik finansuojami, bet ir apdovanojami. Šią iniciatyvą sumanė jaunimo veiklą kuruojantis „Apskritasis stalas“ bei Jaunimo reikalų taryba. Darbščiausiu projektu tapo „Jaunimo ekologinės savanorystės Klaipėdos rajone skatinimas II“. Jo vykdytojai – ekologų klubas „Žalioji žemė“ į projekto veiklas įtraukė 103 jaunimo dalyvius. Organizavo ekologines talkas Pajūrio regioniniame parke, vykdė vandens telkinių monitoringą rajone, leidosi į pažintinę ekspediciją Minijos upe ir kt. Populiariausios iniciatyvos titulas atiteko V IRRGI muzikos festivaliui. Kūrybiškiausiu projektu išrinktas projektas „Filmų naktys slėnyje“. Jį inicijavo Veiviržėnų jaunimo klubas „Ekipa“. Projekto metu vyko keturi kino seansai po atviru dangumi, seminaras apie filmo kūrimą nuo idėjos iki rezultato, trumpametražis filmukų kūrimo konkursas. „Metų iniciatyva“ nominuotas projektas „VTF: kas valdo tavo finansus?“, o „Metų iššūkiu“ – projektas „Patirk“. Pilietiškiausiu išrinktas Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentūros projektas „Istorijos“ detektyvai“. Bendruomeniškiausia iniciatyva nominuota „Dauparų atvira jaunimo erdvė“ (jaunimo klubas „Strategai“) savo renginiais bei akcijomis apjungusi vaikus, jaunimą ir senjorus. Draugiškiausiu projektu tapo „Rajoninis jaunųjų turistų sąskrydis“, kurį pateikė neformali jaunimo grupė „Gargždų turistai“.

Anot jaunimo meiliai mamyte vadinamos Jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės ir Jaunimo tarybos pirmininko M. Pociaus, šie apdovanojimai skatina jaunimą kasmet ieškoti naujų idėjų, drąsiai jas įgyvendinti ir judėti pirmyn. „Neabejojame, kad įvertinimas juos paskatins dar labiau stengtis ir dirbti. Džiugu, kad rajono jaunimas veržlus, veikiantis ir iniciatyvus“, – kalbėjo jie.

Mero padėkos vadovams

Mero padėkos raštai iš Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus rankų atiteko trims jaunimo organizacijų vadovams. Ekologų klubo „Žalioji žemė“ prezidentui Michailui Denisenko padėkota už kūrybišką darbą su jaunimu ir jaunimo ekologinės savanorystės Klaipėdos rajone organizavimą. Dauparų atviros jaunimo erdvės vadovei Gretai Srėbalienei – už kūrybišką darbą su jaunimu, jaunomis šeimomis ir už indėlį gerinant Dauparų kaimo kultūrinio ir socialinio gyvenimo kokybę. Amatininkų gildijos „Krikragaa“ vadovui Mantvydui Miliui – už kūrybišką darbą su jaunimu ir socialinės atskirties jaunimo pritraukimą į edukacines jaunimo veiklas Priekulės mieste

Daugiau skaitykite : http://www.gargzdai.lt/geriausioms-jaunimo-idejoms-auksiniu-lempuciu-apdovanojimai/

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.