Minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad kasmet birželio 26 d. pasaulis mini Tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dieną, kurią 1987 m. paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuras (UNODC) kasmet organizuoja kampanijas, kurių tikslas - informuoti visuomenę apie pasaulinę narkotikų problemą. UNODC paskelbta šių metų minėjimo tema - "Pirmiausia išklausyk" (angl. listen first). Departamentas atkreipia dėmesį, kad tai ir naujos socialinės informacinės kampanijos, skatinančios palaikyti mokslo įrodymais pagrįstas prevencijos priemones, kad vaikai augtų laimingi ir atsparūs neigiamiems rizikos veiksniams, pavadinimas.

Šiuometinę kampaniją sudaro vaizdo klipas https://www.youtube.com/watch?v=Z_bHqKG6K-o&feature=youtu.be ir informacinė medžiaga http://www.sveikatosbiuras.lt/…/Ma…/files/ListenFirst_LT.PDF

Daugiau informacijos apie kampaniją galite rasti čia: http://www.unodc.org/listenfirst/ ir Departamento interneto svetainės rubrikos "Prevencija" skyrelyje "Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijos".

Minėta socialinė informacinė kampanija primena, kad pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ir jaunimui sveikai ir saugiai augti - juos atidžiai ir nuoširdžiai išklausyti bei suteikti jiems reikalingų įgūdžių ir galimybių. Vaikystė yra svarbus vystymosi ir didelių galimybių laikotarpis, o tėvų įtaka vaikų priimamiems sprendimams yra labai didelė. Tyrimai rodo, kad vaikams, kurie iš tėvų sužino apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pavojų, gresia 50 proc. mažesnė tikimybė vartoti psichoaktyviąsias medžiagas nei tiems vaikams, kurių tėvai nemoko apie šių medžiagų keliamą pavojų. Nors įtraukti tėvus yra sunku, bet tai gali žymiai padidinti prevencijos sėkmę.