Vaikų ir paauglių fizinis aktyvumas
2019-02-12
Regionas: 
Klaipėdos m.
Renginio data: 
2019-02-12

Vaikų ir paauglių sveikatai ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis aktyvumas. Būtina siekti, kad aktyvus gyvenimo būdas, judėjimo skatinimas būtų diegiamas jau vaikui, kad vėliau, vyresniame amžiuje jis galėtų išvengti įvairių susirgimų. Vaiko fizinis lavinimas, sportavimas padeda formuoti tinkamas nuostatas į fizinį aktyvumą, ir jis augdamas, bręsdamas toliau tęsia sportinę, aktyvią fizinę veiklą. Gaudamas optimalų fizinį krūvį, gyvendamas pagal sveikos gyvensenos principus, vaikas tinkamai vystosi fizinės ir psichinės sveikatos prasme. Be to, tai padeda vykdyti įvairių susirgimų bei traumų prevenciją, tobulinti kūno motoriką, gydyti judesiu, vykdyti reabilitacijos priemones.

Įvairiose šalyse vykdyti moksliniai tyrimai atskleidė, kad fizinis aktyvumas yra svarbus bet kokio amžiaus žmonių fizinei, socialinei ir psichinei sveikatai stiprinti. Ypač fizinio aktyvumo svarba sustiprėjo pastaruoju metu, kai dauguma žmonių renkasi pasyvų gyvenimo būdą. Pastebėta, kad augant vaikui, jis daugiau laiko praleidžia pasyviai (pvz., sėdėdamas prie kompiuterio).

Pagal PSO, vaikams rekomenduojama kasdien užsiimti aktyvia fizine veikla bent 1 valandą per dieną. Du kartus per savaitę vaikai turi atlikti lankstumą ir jėgą lavinančius pratimus.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su sporto klubu ,,Startukas“ vasario 12 d. 12.00 val. Liepų g. 54 organizuoja sportines varžybas ,,Startukas“. Klaipėdos miesto profesinio ugdymo įstaigų moksleiviai bus kviečiami  pajudėti, įveikti kliūčių ruožą ir smagiai praleisti laiką.