Kęstučio Skerio pieštukų kolekcijos paroda
2018-04-24
Tema: 
Kita
Regionas: 
Vilnius
Raktažodžiai: 
paroda, kolekcija
Kaina: 
nemokama

„Vaikystėje ir jaunystėje turėjome tik sovietinius pieštukus, kitokių nebuvome matę. Pirmas mano įspūdingas pieštukas – atvežtas iš 1968 metų Meksiko olimpinių žaidynių. Jį gavau iš krepšinio sporto mokyklos draugo Raimundo Urbono, kuris man jį padovanojo: gali būti, kad jį tėvui atvežė šiaulietis boksininkas Jonas Čepulis, laimėjęs Meksiko olimpinėse žaidynėse sidabro medalį. Nuo to laiko supratau, kad pieštukai gali būti gražūs, spalvingi, įvairūs“.

Kolekcijoje yra virš 1000 skirtingų pieštukų, parodoje rodoma maždaug virš 800 pieštukų. Pieštukai rašo grafitu, kuris yra daugiausiai įvilktas į medinį apvadą, todėl vadinu mediniu pieštuku, rečiau būna plastmasiniai. Pagal skersinį pieštuko pjūvį pieštukai daugumoje būna šešiakampio ir apskritimo formos, rečiau trikampiai, ovaliniai ir stačiakampiai (staliaus, statybininko), visiškai retai – kvadrato formos (turiu tik vieną japonišką su „deimantu“).

Balandžio 23 d., pirmadienį, 15 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) bus atidaryta Kęstučio Skerio pieštukų kolekcijos paroda, kuri vyks iki gegužės 20 d.

Daugiau informacijos: http://www.lmb.lt/kestucio-skerio-piestuku-kolekcijos-paroda/

Lietuvos medicinos bibliotekos informacija

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.