Žalia šviesa maisto produktų lentynose

Kai paklausiame, kas yra sveiki maisto produktai, iš dažno žmogaus išgirstame atsakymą – vaisiai ir daržovės. Ar tikrai tik šie produktai yra naudingi mūsų sveikatai, atsako Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, dietistė Ieva Drochnerytė. Ji pataria atidžiai skaityti maisto produktų etiketes, nes jos yra viena iš pagrindinių priemonių, padedančių išsirinkti ne tik kokybišką, bet ir sveikatai palankesnį produktą.

Ką reiškia rakto skylutės simbolis?

Parduotuvėse maisto produktų asortimentas didžiulis, net tos pačios kategorijos produktų lentynose galime rasti daugybę. Tačiau derėtų būti išrankiems ir atkreipti dėmesį į rakto skylutės simbolį. Šis simbolis būna pavaizduotas ant pakuotės ir yra puikiai matomas, todėl padeda greičiau išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus. Atėjus į parduotuvę, kartais sunku suprasti, kurie produktai naudingesni sveikatai. Iš etiketėse pateiktos informacijos nėra lengva suvokti, ar tai sveikatai naudingas produktas, ar ne. Be to, ji kartais užrašoma tokiomis mažomis raidėmis, kad sunku įskaityti. Ko gero, su šiomis problemos yra susidūręs ne vienas.

Rakto skylutės simbolis žymi produktus, kuriuose yra mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o gaminiuose su grūdais išsaugota daugiau maistinių skaidulų nei kituose panašiuose tos pačios grupės maisto produktuose.

Kaip patartumėte parduotuvėje rinktis sveikatai palankesnius produktus?

Naudingesnį sveikatai maistą galima atskirti ir pagal kitą kriterijų – maisto produktų šviesoforą. Jis nurodo, ar maisto produkte yra didelis, vidutinis arba mažas riebalų, sočiųjų riebalų, cukrų ir druskos kiekis 100 gramų produkto.

                                                                                           

 

Kodėl reikia skaityti maisto produktų etiketes?

Kaip rodo Lietuvoje atlikti gyventojų faktinės mitybos tyrimai, ji jau daugelį metų yra skurdi, nesubalansuota ir nepalanki sveikatai – suvartojama ypač daug sočiųjų riebalų, angliavandenių, druskos ir per mažai daržovių. Nesubalansuota mityba skatina širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, nutukimą, 2 tipo cukrinį diabetą. Vien širdies ir kraujagyslių ligos ir vėžys lemia 3/4 visų Lietuvos gyventojų mirčių. Pakeitę maitinimosi įpročius, galime sumažinti sergamumą šiomis ligomis ir jų sukeliamų mirčių skaičių.

Jei laikysitės pirmiau pateiktų rekomendacijų, į Jūsų maisto produktų krepšelį pateks sveikesni ir maistingesni produktai. Vis dėlto svarbu, kad net ir sveikiausi maisto produktai būtų vartojami saikingai.