KOKIAS ATVEJAIS VERTA APSILANKYTI PAS GINEKOLOGĄ?

Kai merginos tampa paauglėmis, svarbu, kad jos gautų tinkamą medicininę priežiūrą. Amerikos akušerijos ir ginekologijos koledžas (ACOG) rekomenduoja jaunoms moterims pirmą kartą aplankyti akušerį-ginekologą nuo 13 iki 15 metų amžiaus.

Daugumai paauglių pirmasis vizitas apima išorinį lytinių organų apžiūrą, bet ne specialųjį ginekologinį ištyrimą ginekologinėje kėdėje, kurį sveikoms moterims rekomenduojama pradėti po pirmųjų lytinių santykių. Tačiau, jei pasireiškė nenormalus kraujavimas iš makšties, skausmingos menstruacijos, neįprastos makšties išskyros arba kitos problemos, kurios gali būti susijusios su reprodukcine sveikata, gali būti atliekami papildomi tyrimai, tokie kaip mažojo dubens organų echoskopija.

Mintis apie ėjimą pas ginekologą ar ginekologinis ištyrimas gali sukelti nerimą, sujaudinimą ar išgąstį, tačiau būtina suprasti, kad profilaktinis apsilankymas pas gydytoją yra ypač naudingas. 

Vizitas pas ginekologą tarnauja bent trims pagrindiniams tikslams:

Informacija. gali gauti tikslią informaciją ir konfidencialius atsakymus į visus klausimus, kuriuos gali turėti dėl lyties, seksualumo, kūno keitimo ir menstruacijų.

Prevencija. gali sužinoti apie nėštumo prevenciją, lytiškai plintančias ligas ir sveiką gyvenseną. Merginos nuo 25 m. gali greitai ir nemokamai profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio.

Gydymas. Merginoms, kurioms pasireiškia nereguliarios menstruacijos, skausmas ar kitos reprodukcinės problemos, gydytojas gali išsiaiškinti, kodėl šios problemos įvyksta ir pasiūlyti gydymą.

Ar galima  išvengti patikros ant ginekologinės kėdės?

                      Dažniausiai pirmą kartą einant pas ginekologą didžiausią baimę kelia būtent ginekologinė kėdė. Kartais gali būti, kad pirmojo vizito metu pakaks atvirto pokalbio su gydytoju ir tik esant  reikalui gali būti paprašyta atsisėsti ant kėdės. Tačiau norėdamas geriau apžiūrėti pacientę ginekologas turi  naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, t. y. moters gimdą ir kiaušides apžiūrėti ultragarsu arba medicininiais instrumentais.

Kokių klausimų moteris gali tikėtis iš ginekologo? 

                      Moteris ateidama pas ginekologą turėtų būti pasiruošusi išgirsti tam tikrus klausimus. Norime, kad moteris visada žinotų savo paskutinių mėnesinių datą, ciklo trukmę (kas kiek dienų kraujuoja ir kiek dienų kraujuoja). Klausiame, ar prieš mėnesines krūtys skausmingos, ar būna išskyrų iš spenelių, ar moteris nepastebėjo kokio nors bėrimo ar padidėjusio plaukuotumo netipinėje vietoje (ūselių, smakro, krūtų srityje), ar nėra kraujavimo tarp mėnesinių, po lytinių santykių, ar nėra ilgo „tepliojimo“ prieš ir po mėnesinių ir t.t.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.