Žinau būdą kaip nepastoti!!! Mitai apie lytinius santykius

Ar tikrai? Šioje, begalinės informacijos eroje labai lengva atsakyti sau į visus klausimus, susiradus juos internete. Tai, žinoma, didelis patogumas, bet ir didelis pavojus, jeigu viskuo kas parašyta tikima besąlygiškai. Visada, visada, įsijunkite vidinį kritiką ir logiškai pagalvokite, ar išgirsta/perskaityta informacija yra teisinga ir ar ją radote patikimame šaltinyje. Reikia nepamiršti, kad daug „gerų“ patarimų galima gauti ir iš kitų žmonių, šiuos, reikėtų vertinti ypač atidžiai ir prieš pasinaudojant patarimais praktiškai, pasitikslinti ar tai tiesa.

Dažnai, iš tokių „patarimų“ gimsta ilgai sklandantys MITAI. Būna, jie sugriauna ateities planus. Kad taip nenutiktų, juos reikia žinoti. Štai, trys populiariausi teiginiai.

 • Orgazmą patyręs vaikinas yra visą valandą nevaisingas, tad galima mylėtis nesisaugant.

  Dažnai pasitaikantis mitas, kad neva išnaudojus spermos „banką“, kol jis atsinaujins – galima drąsiai mylėtis ir nepastoti. Ne. Sveikas, vaisingas vyras per kiekvieną ejakuliaciją turi pakankamai spermos apvaisinti moterį. Sėklidėse kasdien bręsta milijonai spermatozoidų, per vieną ejakuliaciją jų išskiriama apie 200-500 mln. Kiaušintakį pasiekia keli tūkstančiai, kiaušinėlį – tik keli šimtai, o jį apvaisina tik vienas spermatozoidas. Dažnas sėklos išmetimas (ejakuliacija) nemažina sėklos vaisingumo.
   

 • Mylintis per mėnesines – nepastojama.

  Net ir per mėnesines galima pastoti. Sėkla moters lytiniuose takuose būna veikli net kelias paras, tad pastojimas įmanomas net ir vėlesniame laike. Vaisingos dienos dažniausiai yra ciklo viduryje, tačiau pastoti galima ir per kitas ciklo dienas, net per mėnesines, nes ovuliacija ne visada būna ciklo viduryje, kartais papildomų kiaušinėlių subręsta bet kuriuo ciklo metu, ypač, jei mėnesinės nereguliarios. Be to, mylintis per mėnesines, dėl atviro gimdos kaklelio, itin išauga galimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Tad visuomet reikėtų naudotis priemonėmis apsaugančiomis nuo nepageidaujamo nėštumo ir įvairių ligų.
   

 • Pirmą kartą mylintis neįmanoma nei pastoti, nei užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

  Pirmą kartą įmanoma ir pastoti ir užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Ejakuliacija – tai signalas, kad reprodukciniai organai pasiekė brandą, tad spermos gali būti ir per pirmą sueitį. Mergaičių vaisingumą lemia ne mėnesinių atsiradimas, o tai, ar kiaušidės gamina kiaušinėlius. Jeigu jose jau vyksta ovuliacija,  galima pastoti dar net neprasidėjus mėnesinėms. Tai labai priklauso nuo brendimo ankstyvumo.
   

Štai dar keli dažni klausimai su kuriais susiduria specialistai ir trumpi, bet garantuotai teisingi atsakymai:
Ar galima pastoti, nutraukus lytinį aktą?
Taip.
Ar galima pastoti, jei santykiaujama vos keletą sekundžių?
Taip.
Ar galima pastoti, lytinį aktą atliekant upėje ar vonioje?
Taip.
Ar galima pastoti, išsiplovus makštį tuoj pat po sueities?
Taip.

Jei ieškote šimtaprocentinio būdo nepastoti, tai vienintelė ir nepakeičiama priemonė – susilaikymas. Bet jei nusprendėte turėti lytinius santykius, tai po ranka visada turėkite prezervatyvų.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.