Masturbacija. Kur ribos?

Masturbacija, onanizmas (pagal Biblijos personažą Onaną) – lytinio malonumo (orgazmo) siekimas dirginant savo lytinius organus ar erogenines zonas.

Masturbacija yra lytinių organų stimuliacija patiriant orgazmą. Dėl tokio seksualinio elgesio iki šiol kyla diskusijos, ar masturbacija yra normalus veiksmas ar žalingas.

Žmogus jau gimsta būdamas seksualus. Todėl savo seksualumą turime priimti kaip natūralų. Viena iš seksualumo raiškos formų – masturbacija – yra tokia pat sena, kaip pati žmonių rūšis. Pirmykščių žmonių piešiniuose, randamuose kalnų olose, vaizduojamos masturbacijos scenos leidžia manyti, jog masturbacija kaip seksualinio instinkto išraiška buvo žinoma nuo senų laikų.

Tyrimai rodo, kad masturbuojasi tiek maži vaikai, tiek suaugę žmonės. Pasak psichologo Arūno Norkaus, masturbacija yra natūralus dalykas, skirtas susikaupusiam psichinės seksualinės energijos pertekliui  ar emocinei  įtampai sumažinti, kai kurie žmonės tokiu būdu pagerina miegą.

Patologija (sutrikimu) laikomi atvejai, kai troškimas masturbuotis yra nevaldomas. Tokiais atvejais žmogui kyla didžiulė įtampa, kuri nenuslūgsta tol, kol žmogus nepasimasturbuoja. Paprastai tokie atvejai susiję su nerimo sutrikimais – lygiai taip, kaip nenumaldomas noras plautis rankas ar kitoks panašus elgesys. Psichologas A. Norkus teigia, masturbacija žalinga kai ji užpildo visą mūsų kasdienybę, tampa priklausomybe, apie tai kasdien ir dažnai galvojama, trukdomi atlikti kasdieniai darbai, sekina dažnas noras masturbuotis.  Svarbu palikti vietos ir kitoms žmogaus ypatingoms savybėms, tobulėjimui kaip dvasingumas, meilė, teisingumas, fizinis ir proto lavinimas.

Kaip atsikratyti įpročio masturbuotis jei jis užvaldo jūsų gyvenimą?

  • kasdien aktyviai užsiimkite fizine veikla;
  • dažniau užsiimkite mėgstama veikla;
  • daugiau bendraukite su žmonėmis;
  • gali kilti noras masturbuotis, kai jaučiama vienatvė, nuobodulys, nusivylimas, todėl iš anksto svarbu planuoti savo veiklą, užsiėmimus, susitikimus su draugais;
  • būdami vonioje ar tualete, neuždarykite durų iki galo tam, kad nekiltų noras masturbuotis;
  • ryte prabudus, tuojau pat kelkitės iš lovos;
  • kai tik jaučiate norą šlapintis, iš karto eikite į tualetą;
  • nevalgykite aštraus maisto;
  • naktį dėvėkite nevaržančią judesių, bet uždarą pižamą;
  • venkite žmonių, situacijų, piešinių ir pan., kurie seksualiai susijaudina.

Šiuolaikinis mokslas masturbaciją laiko natūralia seksualumo išraiška, nes gamtoje nieko nebūna atsitiktinai ar be reikalo. Vadinasi, masturbacija yra natūralus, nekenkiantis sveikatai dalykas, o saikingas lietimas ir savęs pažinimas nėra gėdinga ar kažkas kalto.