Marihuana - 5 faktai

  1. Marihuana veikia smegenų sritis, susijusias su atmintimi, mąstymu, koncentracija, judėjimu, koordinavimu, jutimo ir laiko suvokimu bei malonumu. Dėl šios priežasties,  vartojantiems marihuaną nesaugu vairuoti automobilį, valdyti sunkiasvorių mašinų gamybą, užsiimti sportu ar kitokia pavojinga fizine veikla. Atlikti tyrimai parodė, kad didelė tikimybė, kad Jūs sudaužysite savo automobilį, jeigu nuspręsite  vairuoti nepraėjus 3 valandoms nuo marihuanos rūkymo.

 

  1. Reguliarūs marihuanos vartotojai dažniau patiria minčių apie savižudybę, taip pat, tarp vartojančių  yra padidėjusi rizika susirgti depresija, šizofreniją ar jausti nuolatinį nerimą. Marihuanos rūkymas galiausiai gali slopinti organizmo imuninę sistemą, todėl vartotojas gali būti jautresnis tam tikriems vėžio tipams ir infekcijoms.

 

  1. Marihuanos vartojimas tiesiogiai veikia smegenų veiklą visoje nervų sistemoje, o pasekmės gali išlikti net iki 28-nių dienų, net jeigu ir neberūkoma.

 

  1. Marihuanos vartojimas gali sukelti sutrikimų, kurie sunkiais atvejais yra priskiriami priklausomybės formai. Naujausi duomenys rodo, kad 30 proc. tų, kurie naudoja marihuaną, gali turėti tam tikrą marihuanos vartojimo sutrikimo laipsnį, kuris laikomas priklausomybe. Žmonės, kurie pradeda vartoti marihuaną iki 18 metų amžiaus, yra 4-7 kartus labiau linkę išsivystyti priklausomą marihuanos vartojimo sutrikimą nei suaugusieji.

 

  1. Kaip ir tabako dūmai, marihuanos dūmai dirgina gerklę ir plaučius ir gali sukelti sunkų kosulį. Jame taip pat yra lakiųjų cheminių medžiagų ir dervos, kurios yra panašios į tabako dūmus, o tai, kelia susirūpinimą dėl vėžio ir plaučių ligų galimos rizikos. Nors įrodyta, kad marihuanos vartojimo ir vėžio atsiradimo sąsajos yra prieštaringai vertinamos, tačiau marihuanos dūmuose yra fermentų, kurie angliavandenilius paverčia vėžio forma.
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.