Tarptautinė vaikų gynimo diena – vaikų teisė būti laimingais vaikais

Birželio pirmoji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, ta proga Varėnos visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė surengė šventę vaikų dienos centrą „Versmė“ lankantiems vaikams.

Laiminga vaikystė – tai investicija į gerą visuomenės psichikos sveikatą ateityje. Vaiko psichikos sveikatą teigiamai veikia subalansuota mityba, reguliari mankšta, galimybė žaisti, leisti laiką kartu su šeima, nuoseklus auklėjimas ir disciplina, mokyklos, užtikrinančios vaiko gerovę, lankymas, dalyvavimas bendruomeninėje vaikų ir jaunimo veikloje, geri socialiniai ir emociniai įgūdžiai, saugi aplinka.

Tad neatsitiktinai buvo pasirinktas užsiėmimas – bendro priešinio piešimas guašu. Žinome, kad per grupinius, kūrybinius užsiėmimus, vaikai noriau bendrauja, labiau atsiskleidžia, rimsta neigiamos emocijos. Vaikai noriai pasinėrė į kūrybą, jautėsi bendrumo jausmas. Kaip ir tikėtasi – piešimo metu vyko gyvas, natūralus bendravimas apie įvairius dalykus – pomėgius, šeimas, patyrimus. Šią, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, norėjosi paminėti taip, kad vaikai ir jaustųsi vaikais, tuo metu galvotų tik apie savo piešinį, bendravimą ir gautų tik geras emocijas. 

Nors vaikai ir su „spygliukais“, tačiau jie geranoriški, padedantys ir šilti. Labai dažnai, paprasčiausias dėmesys, akių kontaktas, spygliukus paverčia pūkais ir veiduose atsiranda šypsena. Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame VDC socialinėms darbuotojoms Vaidilei ir Galinai.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.