Klaidos žinutė

User warning: The following module is missing from the file system: turinio_tipai. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/includes/bootstrap.inc).

Daugiau nei pusė Plungės rajono gyventojų miršta dėl širdies ir kraujagyslių ligų

Pagrindinės Plungės rajono gyventojų mirties priežastys, kaip ir Lietuvos,  nesikeičia – pernai 76,5 proc. gyventojų mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, piktybinių navikų, tačiau 2016 m.  į trejetuką pateko mirtingumas dėl virškinimo sistemos ligų.

Nuo kraujotakos sistemos ligų praėjusiais metais mirė daugiau kaip pusė (57,9 proc.) visų mirusiųjų – 120 vyrų ir 149 moterys. Nuo piktybinių navikų mirė 51 vyras ir 35 moterys, arba 18,5 proc. mirusiųjų. Dėl virškinimo sistemos ligų mirė 29 (6,25 proc.) gyventojai: 19 vyrų ir 10 moterų.

2016 m. 25 (5,4 proc.) Plungės rajono savivaldybės gyventojai mirė dėl išorinių mirties priežasčių: 4 asmenys nusižudė, 4 sušalo, po 1 dėl apsinuodijimo alkoholiu, buvo nužudytas, ar transporto įvykių metu. Dėl išorinių mirties priežasčių mirė 7,3 karto daugiau vyrų negu moterų.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.