Atsisukime į save

Spalio 22 dieną Pasvalio Visuomenės sveikatos biure viešėjo sertifikuota „Silva International“ instruktorė, atstovė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, Aleksandra Usevičienė. Moteris kažkada yra sau pasakiusi, kad nori padėti visai pasaulio žmonijai skleisti meilę ir taiką. Todėl ji „online“ veda webinarus, beveik kiekvieną vakarą meditacijas visiems pasaulio rusakalbiams. Neatsisakė atvykti ir į Pasvalį, teigdama, - „Labai myliu mažesnių miestų žmones. Jie paprasti ir kažkuo nepaprasti!“.

Renginio metu buvo nagrinėjama žmogaus išorinis bei vidinis lygmuo. "Išorinis" žmogus kovoja, konkuruoja, atsiskiria, bet "vidinė" mūsų dalis - Dieviška, švytinti, amžina svajoja apie bendrystę, susijungimą, vientisumą. Šis mūsų dviejų pusių junginys yra nepakartojama galimybė vystytis ir tobulėti, keistis pačiam ir per savo pokyčius keisti pasaulį.

Ląstelė yra rimta kūno dalis, kuri įtakoja visą organizmą. Jei ląstelė sveika – rūpinasi visu organizmu, jei nesveika, ji pasiima sau viską, o organizmui – nieko. Taip atsiranda ligos. Ląstelės darbą sąlygoja aplinkos signalai, pagrindinis jų – mūsų mintys. Мintimis mes galime įtakuoti visas ląsteles, t. y. pačią sveikatą. Dažnai mus žaloja, kai nesutinkame su praeities įvykiais; kai nesutinkame su dabartimi, nes įsivaizdavome ją kitaip; kai bijome, kad ateitis bus kitokia, nei svajojame; kai emociškai dalyvaujame realybėje ar virtualios erdvės (televizorius, kompiuteriniai žaidimai) įvykiuose. Mūsų protas visada praeityje arba ateityje, o kūnas reaguoja su įtampa dabartyje.

Dažnai mus įtakoja antrinis stresas, kada šeimoje, bendruomenėje ar darbo kolektyve atsiranda liaudiškai vadinamų „bambeklių“, dejuojančių dėl kiekvienos gyvenimo smulkmenos. Negatyvas veikia tiek patį žmogų, tiek aplinkinius, iššaukdamas nuolatinį diskomfortą. Erzina įprasti dalykai, spaudžia drabužiai, sumažėja darbingumas, nesinori imtis net mėgstamų dalykų, dažnos klaidos, norisi saldaus ar sūraus maisto, taip organizmas reikalauja „kompensacijos“. Ką daryti? Pakeisti aplinką, įsijungti mėgstamą muziką, pasivaikščioti, išgerti žalios arbatos su citrina, suvalgyti apelsiną, giliai įkvėpti ir iškvėpti apie 30 kartų. Negatyvius vaizdinius pakeisti pozityviais. Kūnas praneš smegenims – „Man viskas gerai!“. Atsipalaidavimas būtinas ir gyvybiškai svarbus, nes jo metu per minutę kraujo smegenyse padaugėja 70%, organizmas atsistato 8 – 10 kartų greičiau, širdis ir kiti organai ilsisi ląstelių lygmenyje, stiprėja imunitetas ir nervų sistema, tirpsta stresų šlakai, keičiasi požiūris į pasaulį, laisvai ateina informacija, stiprėja intuicija, galimybė programuoti tikslus ir perprogramuoti ribojančius įsitikinimus.

A. Usevičienė kvietė būti savimi, turėti savo nuomonę ir kitiems „neklijuoti etikečių“. Visi esam kitokie. Мes gyvename viename pasaulyje, bet kiekvienas eina savo keliu. Pirmiausia reikia atsisukti į save, prisiimti visišką atsakomybę už savo gyvenimą, kaip gyventi širdimi, turime išmokti atleisti, suprasti ir priimti kiekvieną žmogų. Svarbu išaukštinti Meilę savo gyvenime, girdėti šalia esančius, stiprinti ryšius.

Dabartinė visuomenė dažnai žavisi kito kūnu, protu, deja dažnai pamirštama žmogaus dvasia, kuri nematoma, bet jaučiama. Tarpusavio santykiams, socialinių sistemų veiklai nepakanka fizinio kūno ir aštraus proto. Darna kuriama bendraujant iš širdies į širdį.

Simona Pyragytė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Artūro Juzefovičiaus nuotrauka.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.