Klaidos žinutė

User warning: The following module is missing from the file system: turinio_tipai. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/includes/bootstrap.inc).
1.2. KAIP NAUDOTIS SAVIGALBOS PROGRAMA

Programą sudaro skirtingos apimties dalys. Galite skaityti iš eilės arba pasirinkti temas, kurios Jums šiuo metu aktualios.

Pateikiame programos dalių apžvalgą:

 1. programos dalis, kurią dabar skaitote, yra įvadinė. Čia galite atlikti testą, kurio pagalba įvertinsite, ar Jūs patiriate nerimo ir depresijos simptomus, taip pat sužinosite, kada ir kaip reiktų kreiptis į psichinės sveikatos specialistą.
 2. dalyje galėsite sužinoti daugiau apie depresijos požymius, ją palaikančius veiksnius.
 3. dalis padės suprasti, kodėl ir kaip žmogus gali valdyti savo nuotaiką. Susipažinsite su minčių ir jausmų sąsaja, mąstymo klaidomis, kurios sukelia nerimo, liūdesio ir kitus jausmus.
 4. dalyje sužinosite apie įvairius būdus, kurių pagalba galima keisti mintis, jausmus, elgesį ir taip daryti įtaką savijautai. Pateikiama daugybė būdų, ką daryti, kai apima prasta nuotaika ar nerimas.
 5. dalyje kalbama apie problemų sprendimo būdus bei apie vieną iš geriausių emocijų valdymo įrankių - dėmesingą įsisąmoninimą (pilnaprotavimą). Atlikdami pratimus pagal garso įrašus, galėsite sustiprinti savo gebėjimą valdyti emocijas ir mintis.
 6. dalyje rasite patarimų, kaip bendrauti ir praktikuoti „pastovėjimą už save“, kaip spręsti konfliktus.
 7. dalis skirta alkoholio problemai. Joje galima rasti testų, informacijos apie šios problemos sprendimo stadijas, pagalbos galimybes.
 8. dalis skirta persivalgymo problemai. Joje galima sužinoti apie tai, kaip reguliuoti mitybą, kaip išvengti persivalgymo priepuolių.
 9. dalyje pateikiama informacijos apie įvairių psichiką veikiančių vaistų rūšis ir poveikį. Tai gali būti aktualu, jei Jums paskirti vaistai ir nerimaujate dėl jų vartojimo pasekmių ar poveikio.
 10. dalis skirta psichologinio atsparumo sustiprinimui. Joje galite sužinoti, kaip siekti savo tikslų ir planuoti ateitį.
 11. dalyje pateikta informacija, skirta sergančiųjų depresija ar nerimo sutrikimu artimiesiems. Sužinosite, kaip bendrauti ir elgtis su žmogumi, kuriam diagnozuoti šie sutrikimai.
 12. dalyje pateikta informacija apie egzaminų baimės įveikimą. Sužinokite, kaip pasiruošti egzaminui, atsiskaitymui ir įveikti nerimą, kylantį prieš jį.
 13. dalyje pateikiamos skaidrės su informacija apie lytinę sveikatą. Rasite gydytojos ginekologės parengtą informaciją apie kontracepciją bei lytiniu keliu plintančias ligas.

Kiekvienoje programos dalyje susipažinsite su nauja informacija ir turėsite galimybę atlikti įvairių pratimų bei užduočių, pažiūrėti vaizdo siužetų ar paklausyti garso įrašų, kuriuos mes parengėme.

Programa galite naudotis visiškai savarankiškai arba su psichinės sveikatos specialisto, šeimos gydytojo pagalba. Galite dirbti nuosekliai arba pasirinkti dirbti tik prie tų programos dalių, kurios Jums atrodo aktualiausios. Jei dalyvaudami šioje programoje konsultuositės su specialistu, kartu galite aptarti, nuo kurios dalies Jums būtų geriausia pradėti programą, prie kurių programos dalių reiktų užtrukti ilgiau, ar jas atlikti kartu su specialistu. Dalyvavimo programoje ir atliktų užduočių aptarimas (telefonu, el. paštu ar konsultacijos metu) gali būti naudingas Jūsų rezultatams.

Daugiausia naudos gausite tuomet, jei ne tik skaitysite, žiūrėsite ir klausysitės įrašų, bet ir atliksite pratimus bei užduotis.

Kviečiame išbandyti šią programą!

Jūsų nuomonė, pasiūlymai ir pastabos yra svarbūs tobulinant šią programą ir galbūt kuriant kitas programas, todėl siūlome susisiekti su mumis ir pasidalyti savo mintimis. Atsiliepimus galite rašyti grįžtamojo ryšio anketoje arba atsiųsti el. paštu jaunimui@antakpol.lt

Šių savigalbos programų kūrimo iniciatorės yra VšĮ „Antakalnio poliklinika“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto partneriai – Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos medicinos studentų asociacija, Norwegian Centre for Ehealth and Research.

Projektą „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio įdiegimas Vilniaus miesto savivaldybėje“ parėmė Norway grants 2015 – 2016 m.

Visi vaizdo siužetai šioje programoje yra sukurti remiantis tikromis istorijomis. Vaizdo siužetuose vaidino savanoriai. Nuoširdžiai dėkojame!

Programos autoriai: med. dr. Julius Neverauskas (pagrindinis autorius), gyd. Gabija Strončikienė, soc. m. dr. Lina Kalinauskienė, gyd. Zita Skardinskaitė, gyd. Dainius Jakučionis, gydytoja dietologė Edita Saukaitytė.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.