Dalyvavome žygyje ,,Protėvių, valdovų ir partizanų kovų keliais“
2018-02-20
Regionas: 
Šakiai
Renginio data: 
2018-02-20

Praėjusį šeštadienį  Šakių ,,Žiburio“ gimnazijos mokiniai dalyvavo žygyje ,,Protėvių, valdovų ir partizanų kovų keliais“ Lekėčiuose.  Galiu teigti, kad žygis nebuvo lengvas: dalyviams buvo pasiūlytos dvi trasos - viena 25 km, kuria mes ir ėjome, kita 38 km. Šiame žygyje dalyvavo Šakių ,,Varpo“ mokyklos, mūsų gimnazijos, Lekėčių daugiafunkcio centro mokiniai, Jaunieji ir suaugusieji šauliai, KASP savanoriai. Kai kurie žygio dalyviai atsivedė net savo augintinius. Taip pat savo jėgas išmėginti nepabūgo ir mažieji dalyviai.
Startas prasidėjo himno giedojimu, priminimu apie mūsų tėvynę ir kovojusius už jos laisvę žmones. Visi kartu pradėjome žygį. Mūsų užduotis buvo prieiti reikiamą postą, kuriame buvo partizanų kovų ar žuvimo vietos paminklai.  Diena buvo graži, vėjo nebuvo, tačiau miške buvo daug prisnigę, keliai slidūs. Nepaisant to, visus dalyvius žavėjo neapsakomas gamtos grožis, kuris stebino kiekviename žingsnyje. Organizatoriai pakeliui dalyvius vaišino karšta arbata ir sriuba. Daugelis neatsispyrė jos paragauti. Baigę žygį, dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Galime tik džiaugtis, kad šį žygį įveikėme sėkmingai, jog galėjome eiti tais keliais, kuriais kadaise vaikščiojo partizanai, kovoję už mūsų šalį.

Taip pat šis žygis gimnazijos mokiniams yra svarbus tuo, jog jis yra dalis projekto, kurį pavasarį mokiniai pristatys savo mokykloje. Projektui vadovauja geografijos ir kūno kultūros mokytoja Asta Ulinskienė.   Gimnazijos mokiniai, dalyvavę šiame žygyje, nusprendė, kad tai ne paskutinis mūsų žygis – tikimės, kad jų bus dar daug, ir mes mielai juose dalyvausime.

Parengė mokinė Mantilė Ambrukaitytė.

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2018 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.