Kviečiame į meno terapijos seminarą
2017-04-18
Regionas: 
Rokiškis
Raktažodžiai: 
terapija, menas
Renginio data: 
2017-04-22
Kaina: 
mokama

Meno terapijos seminaras: 

NAMAI. Namų vaizdo tema. 

 

Balandžio 22d.

 

Namas, kaip ir miestas - gilus ir platus kosminis simbolis. Iš vienos pusės, namas statosi kaip sumažintas kosminis modelis, iš kitos pusės, namas su penkiais langais ar miestas su septyniais vartais lyginamas su žmogaus kūnu, jo penkiais pojūčiais ir septyniomis angomis...

 

Gyvenamas būstas - tai žmogaus gyvenimo vieta, kur jis gimsta, auga, veda, augina vaikus, kuria ir miršta. Iš savo būsto jis išvyksta: maisto, ieškoti žmonos, perprasti pasaulį, todėl būstas siejasi su motiniškuoju pradu. Tai - pastogė, apsauga, ramybės ir tvarkos vieta.

Namas - apsaugota vieta, gimtos visatos centras, prijaukintas Kosmosas.

 

Namai - kaip uždara vieta, simbolizavo moterį, skirtingai nei vyrą, kurio laukas atvira erdvė. Kiekviena namo dalis buvo įprasminta žmogiškojo mikrokosmo supratime.

 

Deja, šiandien retai kas turi savo kambarį, pas nedaugelį yra sava vieta bute. Moterys dažnai išmokytos tvarkyti, švarinti, kurti jaukumą namuose, bet tai neturi nieko bendro su personaline, asmenine redve. Moterys turi prisitaikyti prie visų šeimos narių, prie jų poreikių ir interesų,

 

Užsiėmimo metu pažvelgsime i savo Namus, kokie jie, ko jiems trūksta, kaip mes juose jaučiamės. Galbūt, atsivers matymas, ką galime juose pakeisti, kad jie mums taptų terapine ir kūrybos vieta, mųsų tvirtove.

 

Tam naudosime keletą meno terapijos technikų, kaip fotokoliažas, darbas su asmeninėmis nuotraukomis ( fototerapija), kursime instaliaciją, naudosim judesį.

 

Trukmė:

 

10.30 - 13 val. - kūrybinis darbas

 

13 - 14val. -  pertrauka,

 

14 - 18 val. (su pertraukėle) - kūrybinis darbas ir apibendrinimas, grįžtamasis ryšys.

 

 

Užsiėmimo kaina 30 e.

Darbo priemonemis ir arbata, kava bus aprūpinta.

 

Užsiėmimo vadovė Vida Plerpienė, meno terapeutė ( 10 metų klinikinio meno terapijos darbo, studijos Sankt Peterburge).

 

Vieta: Jaunystės 11a. Rokiškis

Išankstinė registracija tel. 867539482 Sigita