Apie psichoaktyvių medžiagų poveikį jaunam organizmui – Plungės TVM
2016-05-02
Regionas: 
Plungė
Renginio data: 
2016-05-02
Kaina: 
nemokama

Šių metų balandžio 19 dieną Plungės technologijų ir verslo mokykloje buvo skaitoma paskaita apie psichoaktyvių medžiagų poveikį jaunam organizmui. Renginį organizavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, paskaitą skaitė lektorė iš Kauno Aurelija Alčauskienė.

Paskaitos pradžioje lektorė, siekdama priminti jauniems žmonėms jau žinomą informaciją, akcentavo, kad psichiką veikiančios medžiagos yra tos, kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo elgesį ir sukelia psichinę ir (ar) fizinę priklausomybę. Ji išvardijo ir konkrečias medžiagas, kurios priskiriamos psichoaktyviųjų kategorijai. Dėstytoja akcentavo, kad šiai kategorijai priklauso ne tik narkotinės bei psichotropinės medžiagos, bet taip pat ir alkoholis, tabakas, kofeinas, vaistai ir cheminės medžiagos.

Paskaitos metu lektorė akcentavo, kad dažniausiai vaikai pirmą kartą pabando psichiką veikiančių medžiagų iš smalsumo, net nepagalvodami apie tolimesnes pasekmes. Taip pat pastebėjo, kad vaikų polinkiui vartoti psichoaktyvias medžiagas didelės įtakos turi šeima: šeimose, kuriose rūkoma, vartojamas alkoholis ir pan., didesnė tikimybė, kad vaikai darys tą patį.  Paskaitoje buvo pademonstruotos skaidrės ir parodyta, kas atsitinka su jauno žmogaus smegenų ląstelėmis, kai vartojamos psichoaktyvios medžiagos – smegenys žūva ir nebeatsistato, todėl ir sakoma, jog tai psichiką veikiančios medžiagos. Lektorė paminėjo, kad geriantys ar rūkantys paaugliai dažniau negu šių įpročių neturintieji griebiasi ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo. Dėstytoja taip pat apibrėžė ir priklausomybės momentą – priklausomybės būsena laikoma tada, kai peržengiama nematoma riba tarp noro ir poreikio, kuris nebepriklauso nuo žmogaus valios. Ši riba peržengiama negrįžtamai.

Paskaita neprailgo, mokiniai uždavinėjo klausimų, aktyviai reiškė savo nuomonę, dalyvavo diskusijose.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.