„Policijos, savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo bei darbuotojų gebėjimų vykdant narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją stiprinimas”
2015-12-02
Tema: 
Narkotikai
Regionas: 
Plungė
Renginio data: 
2015-12-02

 

Plungės rajono policijos komisariatas. pradėjo įgyvendinti projektą „Policijos, savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo bei darbuotojų gebėjimų vykdant narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją stiprinimas” (Nr. NOR-LT10-VRM-01-K-01-016) pagal 2009-2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo reglamentą.

Pareiškėjas  Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariatas.

Projekto vadovas – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas.

Projekto partneriai – Plungės rajono savivaldybė, Bjerkreim miesto bendruomenė (Norvegijos Karalystė).

Projekto biudžetas – 24.587,18 €,iš jų 20874,52 € sumą sudaro paramos ir bendrojo finansavimo lėšos iš Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT 10,  pareiškėjo ir partnerio nuosavos lėšos 3.131,18 €;

Projekto tikslas – policijos, savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo bei darbuotojų gebėjimo stiprinimas, vykdant narkotinių medžiagų vartojimo  prevenciją.

Projekto metu numatyta veikla – projekto metu bus rengiami bendri teoriniai ir praktiniai mokymai policijos, savivaldybės institucijų bei švietimo įstaigų darbuotojams apie narkotinių medžiagų vartojimo keliamas grėsmes, analizuojamas jų paplitimo lygis rajone bei švietimo įstaigose. Švietimo įstaigos darbuotojus bus mokoma atpažinti narkotikus vartojusius asmenis ir supažindinama, kaip elgtis įtarus, kad asmuo vartoja ar platina narkotines ar psichotropines medžiagas. Mokymų dalyviai bus supažindinti su gerąja Norvegijos institucijų patirtimi vykdant narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją. Projekto metu taip pat bus vykdomi mokomieji seminarai tėvams, jie bus supažindinami, kokios narkotinės medžiagos yra dažniausiai vartojamos, kaip atpažinti narkotines medžiagas, kokie požymiai liudija, kad jų vaikas ar jo draugai galimai vartoja narkotikus. Pateikiama informacija kaip elgtis su vaiku, įtarus ar sužinojus, jog šis vartoja narkotines medžiagas, pateikiami kontaktai ir informacija apie pagalbos suteikimą. Mokymai bus vykdomi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato padaliniuose, Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Plungės rajono mokyklose, kaimo seniūnijose. Juose dalyvaus įvairių sričių specialistai. Planuojama projekto metu suteikti papildomų žinių apie narkotinių medžiagų prevenciją 150 valstybės tarnautojų bei 200 moksleivių bei jų tėvų.

Projekto misija – sustiprinti ir suaktyvinti bendradarbiavimą tarp institucijų, vykdančių narkotinių medžiagų prevenciją, gerinti šių institucijų darbuotojų gebėjimus, organizuoti bendras prevencines priemones, kuo ankstesniame periode nustatyti asmenis, vartojančius narkotines medžiagas,  didinti mokinių tėvų indėlį į narkomanijos prevenciją, švietėjiška sklaida narkomanijos  prevencijos srityje.

Projektas finansuojamas iš 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr.LT10 „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“ lėšų. Projekto Nr. NOR-LT10-VRM-01-K-01-016

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.