Vaikai, du broliukai
Sveikatos specialistai rekomenduoja: Profilaktiškai patikrinkite savo vaikų sveikatą per vasarą
2014-07-15
Tema: 
Kita
Raktažodžiai: 
sveikatos patikrinimas

Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pateikti informaciją apie profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatus, šie duomenys yra naudojami stebėsenai ir analizei. Viena iš tėvų daromų klaidų – vaiko profilaktinio sveikatos patikrinimo palikimas paskutinėms dienoms prieš rugsėjį.

Profilaktinį sveikatos patikrinimą reglamentuoja jau 2000 metais Sveikatos ministro patvirtinta tvarka, o Lietuvos higienos norma HN 21:2005 „Bendrojo lavinimo mokykla“ nustato tik terminą iki kurio informacija apie sveikatą turi būti pateikta mokyklai. Tokių pažymėjimų reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena. Savo vaiko sveikata reikėtų susirūpinti ankščiau, ne vasaros pabaigoje.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti įprasta tvarka. Reikia žinoti, kad dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas), t.y. įvertinti vaiko dantų dygimą, atlikti dantų ėduonies profilaktiką, nustatyti ar nėra sąkandžio anomalijų. Rekomenduojama atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti.  Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai. Pažyma apie moksleivio sveikatos būklę turi būti pristatyta visuomenės sveikatos specialistui mokykloje.

Visuomenės sveikatos biuro informacija

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.