TĖVŲ POŽIŪRIS Į VAIKŲ LYTIŠKUMO UGDYMĄ IR VEIKSNIUS, SĄLYGOJANČIUS ANKSTYVĄ LYTINĮ GYVENIMĄ
2018-02-27
Regionas: 
Lietuva
Renginio data: 
2018-02-27

Siekiant įvertinti tėvų požiūrį į vaikų lytiškumo ugdymą ir veiksnius, sąlygojančius ankstyvą lytinį gyvenimą, 2017 m. rugsėjo-gruodžio mėn. VšĮ Šeškinės poliklinikoje (toliau – Poliklinika) atliktas momentinis (paplitimo) tyrimas. Tyrimo metodas – anketinė apklausa. Tiriamųjų grupę sudarė 18 m. ir vyresni respondentai, auginantys vaiką (-us), kurie 2017 m. rugsėjo-gruodžio mėn. lankėsi Poliklinikoje. Tyrimo tikslas – įvertinti tėvų požiūrį į vaikų lytiškumo ugdymą ir veiksnius, sąlygojančius ankstyvą lytinį gyvenimą.

Atlikto tyrimo išvados:
1. 59 proc. respondentų nurodė, kad vaikams informaciją lytiškumo klausimais turi pateikti abu tėvai.
2. Daugiau nei pusė respondentų nurodė, kad su vaikais apie savigarbą ir pasitikėjimą savimi, asmens higieną reikia kalbėtis iki 6 m. amžiaus.
3. Daugiau nei pusė tiriamųjų nurodė, kad su vaikais apie lytinį brendimą ir jo metu vykstančius pokyčius, draugystę su priešingos lyties asmeniu, seksualinę prievartą reikia kalbėtis vaikui sulaukus 7–12 m. amžiaus. Tuo tarpu apie kontraceptines priemones ir lytiškai plintančias infekcijas, atsakomybę už savo seksualinį elgesį reikia kalbėtis vaikui sulaukus 13–16 m.
4. 23 proc. respondentų nurodė, kad kalbasi su vaikais apie lytiniu santykius, 62,3 proc. tiriamųjų nurodė, kad su vaikais šia tema dar kalbės.
5. 34,4 proc. respondentų nurodė, kad vaikus pastūmėja turėti ankstyvus lytinius santykius noras būti suaugusiu, 18 proc. – noras pasijusti mylimam.

Daugiau informacijos apie tyrimą galima gauti kreipiantis šiuo el. paštu: m.lamanauskaite@poliklinika.lt

VšĮ Šeškinės poliklinikos informacija

 

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2018 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.