Kaip sumažinti nemalonų prakaito kvapą?
2017-07-31
Tema: 
Kita
Regionas: 
Lietuva
Raktažodžiai: 
prakaitavimas
Renginio data: 
2017-07-31

Ar galite apibūdinti jausmą, kuris apima perpildytame autobuse ar parduotuvėje užuodus nosį riečiantį prakaito kvapą? Kiekvienas iš mūsų turime savo specifinį kvapą. Tačiau nesiprausęs, prakaituotas žmogus skleidžia nemalonų kvapą, kuris tikrai nepadeda susirasti draugų bei atrodyti šauniai. Dar blogesnis įprotis – prakaito kvapo maskavimas įvairiomis kvėpinimosi priemonėmis. Stiprų ir nemalonų prakaito kvapą sukelia odos paviršiuje besidauginančios bakterijos. Kadangi ant odos nuolat kaupiasi nešvarumai, ją reikia nuolat plauti. Nors prakaitavimas yra normali žmogaus reakcija, tačiau  nesilaikant elementarios higienos, galima sulaukti nemalonių pasekmių.

Karštuoju metų sezonu prakaituojama gausiau. Dažnas prausimasis – ne tik ryte ir vakare, bet ir kaskart suprakaitavus – apatinių drabužių,  kojinių ir marškinėlių kasdienis keitimas  yra viena efektyviausių priemonių, kuri padeda sumažinti nemalonų kūno kvapą. Kasdienei kūno priežiūrai galima naudoti dezodorantus, kurie prislopina ar mažina prakaito kvapą, dar geriau – antiperspirantus, kuriuose esančios metalo druskos mažina prakaitavimą. Jei vienos rūšies priemonė netinka, reikia išbandyti kelias, kol atrasite savo kūnui veiksmingą. Atsikratę nemalonaus kvapo ne tik geriau jausitės, bet ir išvengsite aplinkinių kritikos.

Taip pat dažnas reiškinys – kojų prakaitavimas. Puikus būdas atsikratyti nemalonaus kojų prakaito kvapo – reguliarus kojų plovimas vandeniu ir muilu. Geriausiai rinktis medvilnines ar vilnones kojines. Odiniai batai – didelis privalumas, tačiau jei nėra galimybių jų įsigyti, reiktų naudoti odinius vidpadžius. Kojines ir pėdkelnės reikėtų plauti kasdien, net jei nejuntama blogo kvapo. Jeigu vargina intensyvus kojų prakaitavimas, verta išbandyti ąžuolo žievės ar jonažolių nuoviro voneles, o nusausinus kojas nepamiršti pėdų patepti specialiu prakaitavimą stabdančiu kremu.

Itin gausiai prakaituojant reikėtų susirūpinti dėl prakaitavimo priežasčių. Atkreipkite dėmesį, ar nepadidėjo fizinis aktyvumas, nepasikeitė hobis, mityba, ar nepadaugėjo stresinių situacijų, įtampos. Jei prakaitavimo negalite paaiškinti, tai gali būti ne tik endokrininių liaukų patologijos, cukrinio diabeto ženklas, infekcijos rizika, bet ir rimtos ligos, pavyzdžiui, kraujo vėžio, pirmas požymis. Sunerimti reikėtų, jei smarkiai prakaituojama naktį. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų tikslią diagnozę.

Daugiau informacijos rasite čia:

http://sveikatostinklas.lt/straipsniai/2016-06-29-prakaitavimas-ir-priem...

Parengė:
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro
Visuomenės sveikatos specialistė
Evelina Maziliauskaitė

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.