Vėluoja mėnesinės, santykių neturėjau.Kas gali būti?

Sveiki, vėluoja mėnesinės visą savaitę, lytinių santykių neturėjau, todėl nėštumas neįmanomas. Kas galėtų būti?

Sveiki, dėkoju už klausimą. Kaip suprantu mėnesinės yra prasidėjusios jau keletą metų ir jos būna reguliarios, nes šiuokart jos neprasidėjo lauktu metu. Taip pat lytinių santykių neturėta pastaruoju metu.
 
Jei taip, tuomet mano atsakymas priklauso nuo to, kiek jau laiko būna mėnesinės:
- jei pirmosios mėnesinės prasidėjo prieš 0,5 - 1 m., tuomet menstruacijų vėlavimas gali būti tiesiog fiziologinis dalykas, sąlygotas centrinės nervų sistemos - kiaušidžių - bei gimdos ašies dar nepilno brandumo. Tai turėtų išsispręsti savaime ir ilgainiui mėnesinės gali pasidaryti vėl reguliarios, ar išlikti nereguliarios.
- jei pirmosios mėnesinės prasidėjo daugiau nei prieš 1 m. - tuomet reiktų atkreipti dėmesį, ar pastaruoju metu: nebuvo numesta svorio, nebuvo įtampos/streso, nepradėta fiziškai daug dirbti, nepradėta vartoti kokių nors vaistų, galinčių įtakoti mėnesinių ciklo sutrikimą, neatsirado kitų simptomų (pvz., pakito uoslė, rega, atsirado išskyros iš spenelių)... Atradus priežastį - reikėtų ją pašalinti (pvz., priaugti svorio), ar kreiptis į gydytoją (pvz., pastebėjus išskyras iš spenelių).
 
Jei mėnesinės neatsiras per 3 ciklus (t.y. per 3 x 28 = 84 dienas, jei mėnesinių ciklas reguliarus, pvz., kas 28 d.) arba 60 dienų (jei mėnesinių ciklas nereguliarus) - būtina kreiptis į akušerį ginekologą.

Į klausimą atsakė:

Justina Kačerauskienė
gydytoja ginekologė
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.