Turiu problemą – man labai skauda pilvą per mėnesines. Ar yra būdų, kurie sustabdytų tokio pobūdžio skausmą, apart vaistų?

Sveiki, turiu problemą – man labai skauda pilvą per mėnesines. Visada skauda, kai tik susergu jomis. Ar galite man paaiškinti kodėl skauda pilvą per mėnesines ir ką reikia daryti, kad neskaudėtų?  Ar yra būdų, kurie sustabdytų tokio pobūdžio skausmą, apart vaistų?

Medicinoje ši patologija vadinama algomenorėja. Kartais šį skausmą lydi ir kiti simptomai-pykinimas, vėmimas, dažnesnis šlapinimasis, padidėjusi kūno temperatūra. Skiriamos 2 algomenorėjos grupės:

  • pirminė algomenorėja,kuri atsiranda kartu su gyvenime prasidedančiomis menstracijomis. Ji gana dažna tarp paauglių mergaičių ir jaunesnių nei 30 metų moterų. Dažniausia priežastis-hormonų disbalansas, retesnės-dubens organų vystymosi anomalijos, endometriozė, centrinės nervų sistemos ligos, kurių metu sumažėja skausmo slenkstis.
  • antrinė algomenorėja, kurią  dažniausiai sukelia gimdos polinkiai po gimdymo, mažojo dubens uždegiminių ligų. Jos priežastimi gali būti gimdos ir ir kiaušidžių navikai bei gimdoje esantys nehormoniniai kontraceptikai.

Tiek pirminę, tiek antrinę algomenorėją gali sukelti nesubalansuota mityba, vitaminų ar mineralų trūkumas, per didelis fizinis aktyvumas, stresas. Šios algomenorėjos gydymas yra efektyvus be vaistų pašalinant priežastį. Norint sėkmingai gydyti algomenorėją, būtina išsiaiškinti jos priežastį. Tą gali padaryti gydytojas akušeris ginekologas.Siūlyčiau kreiptis į jį konsultacijos ir vykdyti jo paskyrimus.

Į klausimą atsakė:

Zita Kapušinskienė
Vaikų ligų gydytoja
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.