Sekso žaislas - ar galiu nusipirkti, ar jis man žalos padarys?

Sveiki, man 16 ir noriu nusipirkt sekso žaislą. Aš jau išsirinkęs e-parduotuvę, mokėjimo metodą ir sekso žaislą, bet dar nedrįstų, nes graužia tokie klausimai: 1.Ar sekso žaislai pilnai legalus Lietuvoje (ypač nepilnamečiams)? 2.Ar gali sekso žaislas sukelt man psichologinių problemų? 3.Ar gali sekso žaislas sužalot lytinį organą? 4.Ar įmanoma užsikrėst kokia liga dėl žaislo?

1.Ar sekso žaislai pilnai legalus Lietuvoje (ypač nepilnamečiams)? 
- nežinau, apie kokį žaislą kalbate, tačiau Lietuvoje tokiomis priemonėmis yra prekiaujama oficialiai. Šios prekės parduodamos asmenims nuo 18 m. Specializuotose parduotuvėse pateikiama informacija (tame tarpe ir produktai) yra skirti tik pilnamečiams asmenims. Informacija gali daryti neigiamą poveikį asmenims iki 18 metų.  Sutikdamas su elektroninės parduotuvės taisyklėmis, spaudžiate patvirtinimą, kad esate pilnametis, o tai reiškia, kad galbūt šiuo atveju pateikiate neteisingus duomenis. Labai svarbu susipažinti su elektroninės parduotuvės naudojimosi taisyklėmis, jose turi būti nurodyta, kad 1) pirkėjas gali būti fizinis asmuo, t.y. asmuo sulaukęs pilnametystės, kurio veiksnumas nėra apribotas ir kurės nėra pripažintas neveiksnius teismo tvarka arba nepilnametis asmuo, kuris teismo tvarka yra emancipuotas arba 2) nepilnametis asmuo nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus, kuris turi tėvų arba rūpintojų sutikimą sudaryti sandorį (įsigyti prekę). Įsigijant prekę reikėtų įvertinti savo individualią situaciją ar turite teisę sudaryti tokį sandorį - t.y. įsigyti prekę. 

- ar gali sekso žaislas sukelt man psichologinių problemų?
- sekso žaislas tokiame amžiuje (kai kurie mokslininkai nurodo, kad joks amžius nėra riba), gali įtakoti jį naudojančio žmogaus psichologinę būseną: nuotaikų svyravimus, nerimą, priklausomybę, bendravimo problemas ir kt.Tai gali įtakoti, bet nebūtinai taip nutiks.

- ar gali sekso žaislas sužalot lytinį organą? 
- nežinau, apie kokį žaislą kalbate, todėl atsakyti negaliu. Tačiau priemonės, naudojamos pagal instrukciją, žalos neturėtų padaryti. Už tai atsakingas gamintojas.

- ar įmanoma užsikrėst kokia liga dėl žaislo? 
- nežinau, apie kokį žaislą kalbate, todėl atsakysiu "bendrai". Jeigu žaislu naudositės tik jūs vienas, ir niekas kitas prie jo nesilies jokiais būdais (rankom, burna ir kt.) - jokia liga neužsikrėsite. Tuo atveju, jei žaislu naudositės tik jūs, tačiau jei vienoje kūno vietoje pas jus infekcijos šaltinis bus - žaislas gali būti ta priemonė, kuri užkratą "perkels" iš vienos vietos į kitą.

Į klausimą atsakė:

Justina Kačerauskienė
gydytoja ginekologė