Rudens pradžioje iš mokyklos parsinešiau utėlių ir dabar jau žiemos antras mėnuo, o aš vis dar su jomis. Ką daryti?

Laba diena, turiu rimtą problemą su utėlėmis. Rudens pradžioje iš mokyklos parsinešiau utėlių (su higiena neturiu problemų). Tačiau dabar jau žiemos antras mėnuo, o aš vis dar su jomis! Su mama išbandėme visus vaistinėje esančius vaistus, nežinome ko griebtis. Net gėda sėdėti kai mokykloje kažkas sėdi už tavęs... Atrodo žiopso į tuos mano plaukus. P.s. plaukai mano labai ilgi, tačiau visada esu juos susirišusi. Kai sužinojau, kad turiu utėlių vaikštau su kuodu. Tikiuosi pagelbėsit man.

Labai smagu, kad kreipiesi ir ieškai pagalbos. Vaikaims utelės yra visiškai normalu – vaikų užsikrėtusių utelėmis būna tiek pat ar net daugiau negu vaikų sergančių sloga. Todėl nereik gėdytis ar slėptis, viskas yra gerai. Kadangi pas tave utelės yra nuo rudens pradžios tai gali būti dėl kelių priežasčių:

  1. Jūsų naudoti vaistai gali neveikti, nes dažniausiai utelės būna atsparios medikamentinėms priemonėms, tai reiškia, kad jų neveikia vaistai. Todėl tokiu atveju reikia mechaninio šalinimo, kurį galima daryti su šukomis. Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja Agnieška Ieva Banaitė tau siūlo išbandyti medicinos priemonę – šukas, kuriuos skirtos žudyti utėles ir jų kiaušinėlius. Lėtai šukuojant utėlė arba kiaušinėlis susiliečia su šukų danteliais ir silpnu elektros šoku akimirksniu nužudomi. 100 proc. veiksmingumas be jokio pavojaus plaukams ar odai. Visiškai neskausmingos ir saugios net mažiems vaikams. Nenaudojamos jokios aktyviosios medžiagos, todėl „ZAP“ šukomis nuo utėlių galite naudotis tiek kartų, kiek reikia. Greitas rezultatas ir apsauga.
  2. Tau reiktų pranešti, kad turi utelių savo mokyklos visuomenės sveikatos specialistui. Nebijok, tavo konfidencialumas bus užtikrintas (tai reiškia, kad niekas apie tai nežinos, tik tavo mokyklos Visuomenės sveikatos specialistas). Tai būtina padaryti, nes gali būti, kad tu vis pakartotinai užsikreti utelėmis nuo savo bendraklasių – nei tu, nei jie to nežinodami. Todėl norint tai sukliudyti mokykla turi patikrinti visus vaikus. O pats mokinys, kuris turėjo utelių, atgal į mokyklą turėtų sugrįžti į mokykla švaria galva.
  3. Kita priemonė, kurios negalima pamiršti yra patalinės, galvos apdangalų, pagalvių (jei galima) plovimas/skalbimas. Jie kruopščiai skalbiami karštesniame nei 60 °C vandenyje, šukos ir kiti plaukų priežiūros reikmenys plaunami arba mirkomi 4–5 proc. acto tirpale 30 min.

Jeigu nori daugiau sužinoti apie uteles, gali paskaityti šiose rekomendacijose : http://www.ulac.lt/uploads/downloads/Pedikulioze%20WEB.pdf

Mes labai tikimės, kad tau pavyks pagaliau atsikratyti šių utelių ir jei kils dar klausimų, nebijok klausti!

Į klausimą atsakė:

Agnieška Ieva Banaitė
Šeimos gydytoja
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.